Голосування щодо поправок до російської конституції відбудеться в день народження Леніна. В Кремлі запевняють, що дату обрали з інших причин | QHA media
27 Лютого 2020, 17:02

Голосування щодо поправок до російської конституції відбудеться в день народження Леніна. В Кремлі запевняють, що дату обрали з інших причин

Закрити

Загальноросійське голосування щодо поправок до конституції Росії призначили на 22 квітня 2020 року. При цьому російська влада запевняє, що дата не прив’язана із днем народження Володимира Леніна, передає ТАСС.

Саме 22 квітня (будній день середа – прим. ред.) як дату проведення голосування запропонував співголова робочої групи з підготовки конституційних змін Андрій Клішас на зустрічі з президентом РФ Володимиром Путіним.

За словами Клішаса, це «видається оптимальною датою» через те, що 19 квітня у православних закінчується великодній піст, а 24 квітня у мусульман починається місяць Рамадан. Путін цю пропозицію підтримав.

Натомість речник президента РФ Дмитро Пєсков запевнив, що обрання такої дати «до дня народження Леніна не має жодного відношення».

«Навряд чи можна сказати, що широко святкується день народження Леніна у нашій країні, тому це навряд чи може бути якоюсь перешкодою», — додав він.

Зазначається, що день голосування у середу, 22 квітня, щодо поправок до конституції РФ буде вихідним в Росії.

Президент Росії Володимир Путін 15 січня під час виступу з посланням до Федеральних зборів РФ запропонував внести зміни до російської конституції, згідно з якими Держдума зможе призначати прем’єр-міністра країни, але зі збереженням за президентом права звільняти його.

47% росіян вважають, що поправки до конституції Росії вносяться в інтересах Путіна, щоб розширити його повноваження і дозволити йому залишитися при владі й після 2024 року.