Глави МЗС України і Польщі просять Байдена покінчити з «Північним потоком-2»

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
22 Лютого 2021, 13:43
Тетяна Нікішина
22 Лютого 2021, 13:43

Глави Міністерств закордонних справ (МЗС) України та Польщі спільно звернулися до президента США Джо Байдена з закликом використовувати всі важелі, щоб не допустити завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2».

Про це повідомляє Politico.

Дмитро Кулеба і Збігнєв Рау зазначають, що Польща та Україна давно попереджали про небезпеку, пов’язану з будівництвом «Північного потоку-2».

Згадуючи про підтримку проєкта Німеччиною, вони відзначили, що поважають право Берліна висловлювати власну точку зору.

Але ми також твердо переконані, що такого роду проєкти не можна розглядати вузько через призму двосторонніх відносин, а слід використовувати підхід більш широкої перспективи, враховуючи інтереси і безпеку Європи в цілому, — вважають Кулеба і Рау.

Міністри підкреслили, що варто заперечити твердження, що «Північний потік-2» став «занадто великим, щоб зазнати невдачі». Вони застерегли від добудови проєкта.

Наші заклики до пильності та сміливості були почуті в Конгресі США, який наполягав на вжитті заходів, спрямованих на те, щоб зупинити цей небезпечний, роз'єднавчий проєкт. Ми закликаємо президента США Джо Байдена використовувати всі наявні в його розпорядженні засоби, щоб не допустити завершення проєкта, — заявили дипломати.

Як повідомляли «Кримські новини», Федеральне морське і гідрографічне агентство Німеччини продовжило дозвіл на будівництво газопроводу «Північний потік-2» в економічній зоні країни.