Генсек Ради Європи напередодні візиту до Москви отримала застереження від України. В Росії завили про погіршення стосунків з ЄС | QHA media
17 Жовтня 2020, 17:08

Генсек Ради Європи напередодні візиту до Москви отримала застереження від України. В Росії завили про погіршення стосунків з ЄС

Закрити
Марія Пейчинович-Бурич

Генеральну секретарку Ради Європи Марію Пейчинович-Бурич застерегли від тактики «умиротворення» Росії напередодні її візиту до Москви 19 жовтня. Як повідомляє «Європейська правда», таке застереження було викладено у заяві речниці міністерства закордонних справ Катерини Зеленко.

Зазначається, що Росія не пішла назустріч Раді Європи, так ще й посилила агресивну політику, яка призводить до порушень прав людини та злочинів проти людяності.

Спроби Ради Європи напоумити Москву, тактика «умиротворення» та «залучення», яку сповідував попередник Марії Пейчинович-Бурич, не дали результатів, — наголосила Зеленко.

Також у заяві МЗС генсека ради Європи закликають вжити всіх необхідних заходів у межах своєї компетенції для створення передумов для повернення Росії на шлях виконання зобов’язань. «Йдеться насамперед про ті зобов’язання, які взяла на себе Росія як умову для запрошення до членства в Раді Європи, а також зобов’язання у рамках конвенційних механізмів», — сказала Зеленко.

У свою чергу постійний представник Росії при ЄС Володимир Чижов заявив, що стосунки РФ і Євросоюзу після санкцій через отруєння опозиційного політика Олексія Навального значно погіршилися. Про це постпред сказав російським журналістам 17 жовтня, передає кремлівське видання «ТАСС».

Рішення Ради ЄС про санкції підтвердило наші найгірші побоювання, що відносини Росії і ЄС будуть доведені до найнижчого рівня за останній час, — сказав Чижов.

Постпред Росії назвав при цьому запроваджені санкції «неприйнятними з моральної точки зору» і пригрозив «дзеркальною відповіддю».

Як повідомляли «Кримські новини», на зустрічі міністрів закордонних справ 27 країн Євросоюзу в Люксембурзі 12 жовтня було узгоджено санкції проти РФ за отруєння російського політика-опозиціонера Олексія Навального.

Нагадаємо, що Олексій Навальний знепритомнів під час перельоту з Томська до Москви вранці 20 серпня. Літак швидко посадили в Омську, де Навального доправили в лікарню. Стан політика лікарі називали стабільно тяжким. Вже 21 серпня важкохворого російського політика евакуювали з Омська до Німеччини для лікування. 

«Кримські новини» інформували, що 23 вересня стан здоров’я Олексія Навального покращився настільки, що його виписали зі стаціонару.

Дивитись ще: