Генію сучасності Івану Марчуку сьогодні — 85

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 12:53
Тетяна Нікішина
12 Травня 2021, 12:53

Сьогодні відзначає день народження відомий український живописець — Іван Марчук. Він народився 12 травня 1936 року в Тернопільській області. Завдяки своїй творчості та неперевершеним умінням митець потрапив до рейтингу 100 геніїв сучасності від британської газети «Daily Telegraph».

За своє життя художник встиг виготовити майже п'ять тисяч творів, влаштував близько 200 виставок (більша частина з яких були персональними). Свою майстерню митець дуже любить. Знаходиться вона у самісінькому серці Києва — на Пушкінській вулиці.

Марчук настільки відомий у всьому світі, що його досить часто порівнюють із Пабло Пікассо та Сальвадором Далі. Його роботи справді зачаровують. Навіть ті, хто взагалі не розбираються у мистецтві, не можуть відірвати погляд від картин. Це не просто талант — це покликання, дар зверху.

У свої 85 років Іван Марчук взагалі не байдикує. На сон виділяє три години часу, стільки ж — на думки, а все інше — на створення шедеврів. Своє життя він присвячує мистецтву та знаходиться у нього в полоні.

Красу довкола помічають далеко не всі. А художнику потрібно її не лише «помічати», але й відтворити таким чином, аби інших це зачепило до глибини душі.

Сьогодні про Івана Марчука знає увесь світ. Його постійно кличуть експонувати свої роботи у найкращих галереях Америки, Європи та Австралії. А найголовніше те, що художник ніколи про це не мріяв. Він творив усе життя просто тому, що це йому приносило задоволення та наповнювало життя сенсом.

Сюжети моїх картин взяті не з реального життя. Останній мій цикл — Погляд у безмежність. Звідки це, запитують у мене. Як звідки? Я піднявся вгору, пробив головою небо, подивився, який дивний і прекрасний світ. Розрізав його на шматки й намалював цей світ, — зізнався художник в одному з інтерв’ю.

Як повідомляли «Кримські новини», внесок Любомира Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. Майже 40 років тому він розробив революційну технологію і, фактично, уможливив появу жорстких дисків і персональних комп’ютерів. Українського винахідника у США нагородили орденом Ярослава Мудрого.