«Газпром» збільшив транзит газу до Євросоюзу через українську ГТС — до 60 мільйонів кубометрів на добу | QHA media
Цифри
17 Липня 2019, 14:49

«Газпром» збільшив транзит газу до Євросоюзу через українську ГТС — до 60 мільйонів кубометрів на добу

Закрити

Російський «Газпром» через зупинку на ремонт двох ниток обхідного газопроводу «Північний потік» збільшив обсяги транзиту газу до країн Євросоюзу через українську газотранспортну систему на 25%, або на 60 млн кубометрів на добу.

Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє АТ «Укртрансгаз».

Відзначається, що станом на 17 липня 2019 року заявка на транзит становить 300,2 млн куб. м/добу. Таким чином, словацький напрямок завантажиться на 99%.

Існуючі вільні потужності ГТС України дозволяють додатково перекачувати до країн Європи обсяги газу, еквівалентні максимуму для «Північного потоку-2» і умовного «Північному потоку-3» разом узятих. Очевидною перевагою української ГТС є її гнучкість і розгалуженість, які дають можливість проводити ремонтні та регламентні роботи без зупинки транзиту, — йдеться у повідомленні.

⚡️Запам'ятаєте цей пост!) Згадаємо його взимку (або ще раніше), коли вчергове будуть розповсюджувати інформацію, що наша…

Опубліковано Укртрансгаз Середа, 17 липня 2019 р.

Також ситуацію прокоментував у Facebook голова «Нафтогазу» Андрій Коболєв, зазначивши, що гнучкість української ГТС — ще один привід для європейських споживачів зважити усі сторони питання транзиту російського газу через територію України.

Це ще один привід для європейських споживачів добре зважити — що вигідніше: користуватися надійною наземною інфраструктурою української ГТС, або інвестувати в будівництво підводних газопроводів, які складні й дорогі в ремонті, не мають належного резервування і повністю залежать від політичних примх Кремля, — написав він.

QHA media повідомляло, що британський суд зобов’язав «Газпром» рахуватися з «Нафтогазом» — під час ухвалення нових рішень акціонерами «Північного потоку» про виплату дивідендів необхідно отримувати згоду «Нафтогазу» або узгодження суду для отримання таких коштів.

Дивитись ще: