ФСБ затримала активістку «Кримської солідарності» на адмінкордоні з окупованим Кримом. Гульсум Алієва є донькою Мусліма Алієва — політв'язня у «справі Хізб ут-Тахрір»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2020, 16:34
Асіф АлієвQHA
13 Січня 2020, 16:34

Прикордонна служба ФСБ Росії сьогодні, 13 січня, затримала активістку «Кримської солідарності» Гульсум Алієву при перетині адміністративного кордону анексованого Криму та материкової України.

Як повідомляє «Кримська солідарність», Алієву затримали разом із матір'ю Наджіє.

Жінки виїжджали в Херсон для оформлення медичних документів та отримання кваліфікованої медичної консультації.

Картинки по запросу "гульсум алиева""

Незабаром Наджіє Алієву відпустили, а Гульсум примусово доставили у відділ "поліції" окупованого Армянська.

Алієва є донькою Мусліма Алієва — фігуранта "ялтинської групи" так званої "справи Хізб ут-Тахрір".

Як заявив адвокат Еміль Курбедінов, він і його колега Едем Семедляєв виїхали до Армянська для надання юридичної допомоги незаконно затриманої кримської татарки.

Направляемся с Эдем Семедляев в Армянск где необоснованно удерживается Гульсум Алиева, дочь политзаключённого Муслима...

Опубліковано Emil Kurbedinov Понеділок, 13 січня 2020 р.

У червні 2019 року російські силовики затримали Гульсум Алієву на адмінкордоні з анексованим Кримом під час її в’їзду на півострів. Їй інкримінували статтю 20.3.1 КпАП Росії («розпалювання ненависті або ворожнечі») за пост у Facebook.

Як пояснили окупанти, Алієва нібито оголошена у розшук за клопотанням ФСБ. Активістку доставили до відділення “поліції” в Армянську, де вона у супроводі адвоката очікувала прибуття співробітників ФСБ. Після складання протоколу Алієву відпустили.

30 травня, російськими силовиками в Криму були затримані дві кримськотатарські активістки — Лутфіє Зудієва і Муміне Салієва. Їм були висунуті обвинувачення за ст. 20.3 КоАП Росії — «пропаганда і публічна демонстрація символіки екстремістських організацій».