ФСБ залякує кримчан терактами, які «спонсорує Захід»

Новини України та світу
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 17:16
Хельга Полтавка
14 Квітня 2021, 17:16

Окупанти звітують щодо кількості «попереджених терактів та злочинів» у Криму.

Про це у Севастополі розповів «секретар Ради безпеки» Микола Патрушев.

За його словами, вже цьогоріч 9 квітня у Сімферополі «було попереджено ще один теракт», який «планували ісламісти», прихильники забороненої в Росії організації «Хайят Тахрір аш-Шам».

А у минулому році в Криму було «попереджено шість терактів і 10 злочинів терористичної спрямованості». Виявлено 23 злочини, пов'язані з екстремізмом.

У всіх злочинах окупанти звинувачують Україну і релігійні громади.

Зростання терористичних загроз обумовлене агресивною, антиросійською політикою України, спробами формування на півострові підпільних осередків заборонених в Росії міжнародних терористичних і екстремістських організацій, перш за все, таких як «Хізб ут-Тахрір аль-Ісламі» та «Свідки Єгови», — зазначив Патрушев.

Ситуація, на його думку, також ускладнюється через повернення до Криму осіб, які брали участь у війнах на боці міжнародних терористичних організацій за кордоном.

Як вважає Патрушев, «українські спецслужби і екстремістські організації на постійній основі влаштовують провокації» на «державному кордоні».

Окрім того, він побачив в окупованому Криму диверсантів на об'єктах інфраструктури і життєзабезпечення.

«З подачі західних спонсорів на території України розгорнуті центри підготовки диверсійно-розвідувальних формувань. Не виключено, що випускники цих центрів будуть націлені на підготовку терактів і не тільки в Росії, але й на території інших держав», — підкреслив «секретар Радбезу».

Як повідомляли «Кримські новини», російські спецслужби вчергове вкинули в інформаційне поле «терористичну загрозу» громадянам Росії з боку України.

Нагадаємо, ФСБ заявила, що на півдні Росії та в окупованому Криму затримала послідовників організації «Ат-Такфір валь-Хіджра», яку називають терористичною.