ФСБ катувала струмом журналіста Єсипенка — ЗМІ

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
24 Березня 2021, 10:49
Затримання Владислава Єсипенко. Скріншот
Тетяна Нікішина
24 Березня 2021, 10:49

Співробітники ФСБ (Федеральної служби безпеки) Росії два дні катували струмом Владислава Єсипенка — фрілансера «Радіо Свобода», затриманого в окупованому Криму.

Про це повідомляє джерело в СІЗО Сімферополя виданню «Ґрати».

Зазначається, що співробітники ФСБ одягали Єсипенкові на голову «якийсь предмет», підключали до нього дроти і вмикали ними струм, поступово збільшуючи напругу.

Таким чином ФСБ змусила Єсипенка дати свідчення й озвучити їх в інтерв'ю з генеральним продюсером місцевого телеканалу «Крим24» Олегом Крючковим. В інтерв'ю Єсипенко каже, що перевозив у своїй машині вибуховий пристрій, а також відправляв зняті в Криму відео до редакції проєкту «Радіо Свобода» «Крим.Реалії» і в Службу зовнішньої розвідки України.

Повідомляється, що після публікації цих свідчень Єсипенко відмовився свідчити далі, посилаючись на 51 статтю Конституції РФ, яка дозволяє не свідчити проти себе і близьких. Зараз на Єсипенка тиснуть тільки психологічно.

Як повідомляли «Кримські новини», силовики ФСБ затримали в тимчасово окупованому Росією Криму жителя Кривого Рогу Владислава Єсипенка.

Вони стверджують, що нібито Єсипенко зізнався у зборі інформації «про місця масово перебування людей і життєзабезпечення», що знімав фото і відео для Служби зовнішньої розвідки України, а «завдання йому на це видав полковник з прізвищем Кравчук».

Сполучені Штати Америки публічно засудили незаконне позбавлення волі окупантами співробітника «Радіо Свободи» Єсипенка. Відповідну заяву опублікувало американське посольство у Києві.