Франція відкликає свій контингент з Іраку та починає військову операцію проти пандемії коронавірусу — ЗМІ | QHA media
26 Березня 2020, 13:46

Франція відкликає свій контингент з Іраку та починає військову операцію проти пандемії коронавірусу — ЗМІ

Закрити
Фото: REUTERS

Президент Франції Емманюель Макрон анонсував проведення військової операції Résilience («Стійкість») проти поширення коронавірусу. Для цього міністерство оборони Франції відкликає свій контингент з Іраку, передає Le Point.

У рамках Résilience, за словами Макрона, військові будуть виконувати «санітарні, логістичні й захисні» функції.

Операція буде спрямована на надання допомоги і підтримки населення, а також державним службам в галузі матеріально-технічного забезпечення і захисту, — сказав президент Франції.

Операція, зокрема, передбачає й транспортування постраждалих на борту військових літаків і авіаносця у Середземному морі.

Для посилення операції Résilience відкликають частину особового складу з операції Sentinelle («Вартовий») в Іраку. У рамках об’єднаної місії, яку очолюють США, військові інших країн-учасниць тренують та консультують іракські війська, а також допомагають здійснювати контртерористичні операції проти екстремістського угруповання «Ісламська держава» в Іраку.

Міністерство оборони відкликає з Іраку до Франції близько сотні своїх військовослужбовців.

У Франції коронавірус спричинив 1331 смерть від початку епідемії. Ввечері 25 березня було госпіталізовано 2827 пацієнтів. Станом на 26 березня у Франції зафіксовано 25 600 випадків захворювання COVID-19.

Нагадаємо, сьогодні Сенат США схвалив безпрецедентний за розміром пакет фінансової допомоги для подолання економічних наслідків пандемії коронавірусу у країні. Держава виділить 2,2 трильйони доларів на підтримку бізнесу, працівників та закладів охорони здоров’я.