Франція готова приєднатися до «Кримської платформи». Про це заявив посол Франції в Україні Етьєн де Понсен.
Це дуже цікава ініціатива. Ми, звісно, з великим інтересом дивимося на це. Ми спілкувалися із заступником міністра закордонних справ Еміне Джапаровою. Є контакти між двома міністерствами. Це те, за чим ми уважно стежимо з дипломатичної точки зору, — сказав де Понсен.
Він нагадав, що Франція ніколи не визнавала анексію Криму і перебуває в контакті з колегами з Європейського союзу щодо цього питання.
Наразі ми перебуваємо на дуже попередній стадії. Я кілька разів зустрічався з пані Джапаровою, вони підготували інформаційні документи про цю ініціативу. Їх розглядають у Парижі та Брюсселі. Але наразі не зовсім зрозуміло, яка мета цієї платформи. Наскільки я розумію, це майданчик для обговорення політичної ситуації в Криму. Це корисно, але з якою метою, ще невідомо. В принципі, ми підтримуємо її, і відповім на ваше запитання — так, ми до неї приєднаємося. Але, очевидно, є необхідність у поясненні. Запуск платформи запланований на 23 серпня, тож ми ще маємо час, — додав посол Франції в Україні.
У той же час державний секретар у справах Європи при МЗС Франції Клеман Бон вважає запроваджені Євросоюзом санкції проти Росії недостатніми. Про це він заявив в ефірі радіостанції France Inter.
Санкції вже прийняті, ми можемо прийняти інші, але повинні чітко розуміти, що цього недостатньо, — сказав Бон.
Він нагадав позицію Франції про те, що проєкт російського газопроводу «Північний потік-2» викликає великі сумніви.
На запитання, чи означають ці слова заклик до Берліна відмовитися від проєкту газопроводу, Бон відповів: «Саме так, ми вже про це говорили».
Як повідомляли «Кримські новини», антиросійські санкції, впроваджені Європою та США, — дієвий інструмент проти держави-агресора.