Фороський парк у Криму окупанти огородили парканом

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Березня 2021, 14:37
Тетяна Нікішина
12 Березня 2021, 14:37

У Фороському парку, попри обіцянки так званої влади, виріс паркан. Спочатку місцевим жителям, які заздалегідь припускали можливі дії загарбників парку, говорилося, що огорожу встановлять лише навколо будівництва. Але насправді парк повністю обнесли огорожею.

Нагадаємо, з 2014 року в Криму відбувається тотальне «опарковування». Пояснюючи це «заходами антитерористичної безпеки для блага кримчан», російські окупанти будують паркани і тим самим перекривають прохід до раніше загальнодоступних місць.

Зводячи глухі тюремні перекриття, окупанти перетворюють Крим на концтабір зі знищеними історичним середовищем і визначними пам’ятками.

Кримчани обурені через знищення двохсотлітнього парку з десятками реліктових червонокнижних дерев, який за допомогою бульдозерів намагаються закатати у бетон нібито заради будівництва «дитячого табору» «Ак-Барс».

Довідка. Фороський парк — ландшафтний парк у селищі Форосі. Заснований у 1834 році. Площа — 70 гектарів, із яких 30 зайняті культурними насадженнями, а 40 — лісопарковою зоною. У парку росте понад 200 видів і форм дерев і чагарників, більшість із яких — екзотичні породи.

Однією з найкрасивіших частин вважається центральна частина парку — «Райський куточок». Тут облаштований мальовничий каскад водойм. Нижня частина парку плавно переходить у пляж.

Як повідомляли «Кримські новини», активні дії протестуючих проти варварської забудови Фороса стали для місцевої окупаційної «влади» великою проблемою. Люди вийшли на масовий несанкціонований мітинг проти забудови.