«Формування списків для обміну з ОРДЛО ускладнюється пандемією» — Єрмак анонсував обмін утримуваними особами та прокоментував конфлікт з нардепом Леросом

Новини України та світу
Ірина Требунських
31 Березня 2020, 18:15
Ірина Требунських
31 Березня 2020, 18:15

Голова Офісу президента Андрій Єрмак під час брифінгу повідомив, що формування списків для обміну утримуваними особами з окупованими Росією районами Луганської і Донецької областей продовжується, хоч наразі й ускладнене пандемією коронавірусу.

Він пояснив, що наразі списки вже фіналізують, адже отримано підтвердження від учасників Тристоронньої контактної групи.

Ця робота продовжується і я дуже сподіваюся, що може це тиждень, може 10 днів, може два тижні й ми вже почнемо проводити ці обміни, — сказав Єрмак.

Щодо наступного саміту лідерів країн «нормандської четвірки», то Єрмак повідомив, що головною умовою проведення є виконання домовленостей попереднього самміту. Серед головних вимог — припинення вогню на Донбасі.

При цьому він підкреслив, що ідея створення Консультативної ради, в якій будуть присутні представники ОРДЛО, розглядатиметься після консультацій з партнерами з Франції, Німеччини та ОБСЄ. За його словами, під час засідання ТКГ 11 березня, в якому він брав участь, обговорювалася ініціатива створення Консультативної ради за участі громадян України з числа внутрішньо переміщених осіб.

У Мінських домовленостях є підписи представників так званих «ЛНР» та «ДНР». У цих домовленостях є умови, за якими Україна повинна погодити деякі законодавчі акти з представниками територій, — наголосив Єрмак.

Голова Офісу президента під час брифінгу на прохання журналістів прокоментував конфлікт з народним депутатом від партії «Слуга народу» Гео Леросом. Він сказав, що нардеп «є інструментом у боротьбі» проти нього. Водночас Єрмак заявив, що це Лерос лобіював раніше «свою людину» на посаду заступника міністра.  

Я звернувся до правоохоронних органів із заявою. Ці органи проведуть відкрите для суспільства розслідування усіх фактів, які пов’язані з цими плівками. І я гарантую вам, що влада жодним чином не буде на це впливати, — запевнив Єрмак.

Онлайн-брифінг керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Онлайн-брифінг керівника Офісу Президента Андрія Єрмака.

Опубліковано Офіс Президента України Вівторок, 31 березня 2020 р.

Раніше голова Офісу президента Єрмак зазначив, що на засіданні Тристоронньої контактної групи у Мінську 11 березня було прийнято рішення про повернення ув’язнених Росією українців, а також проведення місцевих виборів в ОРДЛО. Також він запевнив, що це «не дає правового поля» для визнання фейкових «ДНР» та «ЛНР».

Як повідомляло QHA media, народний депутат від «Слуги народу» Гео Лерос оприлюднив у Facebook відео, де людина, схожа на брата голови Офісу президента Андрія Єрмака Дениса Єрмака, обговорює питання призначення на різні державні посади