«Формально попередили, що посаду скорочують» — виконавчий директор «Нафтогазу» Вітренко заявив про своє звільнення

Новини України та світу
Ірина Требунських
13 Травня 2020, 14:15
Юрій Вітренко
Ірина Требунських
13 Травня 2020, 14:15

Виконавчого директора «Нафтогазу» Юрія Вітренка звільнять з посади за два місяці. Про це він повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«Мене щойно формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяці мене звільнять з Нафтогазу», — написав він.

Причиною звільнення Вітренко вбачає непріоритетність боротьби проти російської агресії, зокрема ефективного захисту інтересів України у відносинах з російським «Газпромом». Також він запевнив, що під його керуванням компанія «значно зменшила корупційні можливості на газовому ринку України, зокрема для групи Фірташа і для таких як Фаворов».

«Останньою краплею» мабуть став підготовлений нами детальний аналіз можливостей за моїм напрямком заробити для країни більше 17 мільярдів доларів всупереч інтересам «Газпрому» і Кремля, а також деяких зацікавлених сторін в Україні, — пояснив Вітренко.

Щодо голови правління НАК «Нафтогазу», то виконавчий директор підкреслив, що Андрій Коболєв залишається на своїй посаді і що Кабмін у березні продовжив йому контракт на чотири роки.

Я Коболєву в очі казав про те, що його провали як керівника перекреслюють досягнення нашої команди у «Нафтогазі» і дискредитують реформи. Казав про це і Наглядовій раді, — розповів виконавчий директор.

Рішення про скорочення посади виконавчого директора «Нафтогазу» формально ухвалював Коболєв. Але це рішення має бути погоджено з Наглядовою радою, членами якої є представники президента та уряду. «Питання не в тому, чому Коболєв захотів мене звільнити, а чому йому дозволили це зробити», — написав Вітренко.

⚡️ Друзі! Мене щойно формально попередили, що мою посаду скорочують, і це означає, що через два місяця мене звільнять з...

Опубліковано Юрій Вітренко - Yuriy Vitrenko Середа, 13 травня 2020 р.

Нагадаємо, у грудні 2019 року «Газпром» заплатив НАК «Нафтогаз України» 2,9 мільярда доларів, присуджених Стокгольмським арбітражем у суперечці про контракт на транзит. Як повідомив президент Володимир Зеленський на своїй сторінці у Facebook, «гроші вже на українських рахунках».

Як повідомляло QHA media, чистий прибуток «Нафтогазу» за попередній рік зріс на 447% і склав 63,3 мільярди гривень. На збільшення прибутків вплинула й виплачена російським «Газпромом» за рішенням Стокгольмського арбітражу компенсація у 2,9 млрд доларів.