Флешмоб і мітинги: кримчани підтримують політв’язнів з «білогірської групи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
26 Грудня 2020, 16:34
Ірина Требунських
26 Грудня 2020, 16:34

В тимчасово окупованому Росією Криму розпочали флешмоб на підтримку фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір» з так званої «білогірської групи» Енвера Омерова, його сина Різи Омерова і Айдера Джеппарова.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Люди викладають на своїх сторінках у Facebook фотографії зі словами підтримки політв’язнів і вимагають їх звільнення в залі суду.

У зв'язку з майбутнім вироком фігурантам «білогірської групи» «Хізб ут-Тахрір» жителі Криму почали публікувати короткі відеозвернення на підтримку політв'язнів і їх сімей.

⚡«СТАНЬ ИХ ГОЛОСОМ»: Абдуллах Ибрагимов в поддержку политзаключённых белогорской группыВ рамках инициативы «Стань их...

Posted by Крымская солидарность on Friday, December 25, 2020

⚡«СТАНЬ ИХ ГОЛОСОМ»: Омерова Севиля в поддержку политзаключённых белогорской группыВ рамках инициативы «Стань их...

Posted by Крымская солидарность on Saturday, December 26, 2020

⚡️«МЫ ТРЕБУЕМ, ЧТОБЫ ЭТО НЕСПРАВЕДЛИВОЕ ОБВИНЕНИЕ НАШЕМУ НАРОДУ БЫЛО ОСТАНОВЛЕНО», - Сияр Гафаров Обращение ветеранов...

Posted by Крымская солидарность on Saturday, December 26, 2020

Другий день поспіль у тимчасово окупованому Сімферополі на поодинокі пікети виходять дружини політичних в'язнів з «білогірської групи». Сьогодні, 26 грудня, з плакатом вийшла Маргарита Джаппарова.

Сьогодні я хочу мирним чином висловити свій протест і сказати всім: не залишайтеся байдужими, підтримуйте, проявляйте солідарність. Уже цілі родини у в'язниці. Зупинимо репресії! Татари не терористи! — заявила Джаппарова.

⚡️«НАШ ПУТЬ - МИРНЫЙ ПУТЬ», - Маргарита Джаппарова, жена политзаключённого Айдера ДжаппароваСегодня, 26 декабря 2020...

Posted by Крымская солидарность on Saturday, December 26, 2020

Вже через п’ять хвилин після початку пікету до неї підійшов «поліцейський» з двома невідомими чоловіками. Силовик не представився і вимагав завершити одиночний пікет. «За їх словами, я повинна була повідомити, де я буду стояти, в який проміжок часу, якого числа і що буде написано на моєму плакаті», — розповіла дружина політв’язня. Також силовики попросили її видалити з пам'яті телефону всі фото, зупинити прямий ефір і видалити його з Facebook.

Нагадаємо, 23 грудня 2020 року сторона звинувачення запросило Енверу Омерову 19 років у колонії суворого режиму, з них 3 роки — у в'язниці, а також рік і 9 місяців обмеження після звільнення. Його синові Різі Омерову — 13 років у колонії суворого режиму, з них три роки у в'язниці, з обмеженням на пів року після звільнення. Айдеру Джаппарову — 18 років у колонії суворого режиму, з них три роки у в'язниці, рік і два місяці обмеження після звільнення.

10 червня 2019 року під час масових обшуків в Алушті та околицях, а також у Білогірському і Сімферопольському районах були затримані восьмеро кримських татар. Серед них — жителі Білогірська Різа Омеров, його батько Енвер Омеров і житель селища Зуя Білогірського району Айдер Джеппаров.

Як повідомляли «Кримські новини», Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону (Росія) продовжив тримання під вартою фігурантам з «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» до 15 січня 2021 року. У Південному окружному військовому суді у Ростові-на-Дону (Росія) 21 грудня відмовилися заслуховувати десятьох свідків сторони захисту так званої «білогірської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір».