Фільм кримськотатарського режисера переміг на фестивалі у Києві

Новини
Ігор ЗайцевQHA
01 Грудня 2020, 16:01
Ігор ЗайцевQHA
01 Грудня 2020, 16:01

Сьогодні, 1 грудня, кінофестиваль «Кінокульт» оголосив переможців конкурсної програми, серед яких є стрічка кримськотатарського режисера Ахмеді-Ернеса Сарихаліла «‎Кегельбан».

Про це повідомляє «Суспільне».

Також у конкурсній програмі перемогла документальна стрічка «2014», яка розповідає історію сім'ї з маленького містечка поблизу Донецька, яке страждає від регулярних обстрілів з боку бойовиків.

Особисто для мене дуже важливо, що переможцями глядацького голосування стали фільми, які дуже по-різному висвітлюють ту саму наріжну тематику понівечених російською агресією територій України, Криму та Сходу, — заявив організатор фестивалю і виконавчий продюсер телеканалу UA: Культура Лук’ян Галкін.

Стрічка «‎Кегельбан» розповідає історію опору однієї людини окупації Криму.

Для мене дуже важлива підтримка. Перемога це теж приємно, звісно, але ось це відчуття підтримки — неповторне. Я не очікував такої реакції. Я просто бачив, що люди підтримують фільм, переказують один одному, роблять репости, коментують. Я знаю, що багато людей голосували з Криму. Також голосували з Туреччини. Дивились фільм, віддавали свої голоси. Це окрема перемога. Це дуже приємно, — зазначив режисер фільму.

Зазначимо, «‎Кегельбан» знятий у 2019 році за підтримки «Українського культурного фонду». Головні ролі зіграли Рустем Емірсалієв, Ельзара Баталова і Мідат Халілов. Фільм Сарихаліла був серед учасників київського міжнародного кінофестиваля «Молодість».

Ахмеді-Ернес Сарихаліл — кримськотатарський кінорежисер і музикант. Автор чотирьох короткометражних і однієї повнометражної документальної картини. Його фільм «Цвяхи» був представлений на фестивалях Великобританії, Туреччини, Німеччини та України. На деяких з них картина отримала головну нагороду.