Фігурантам з «четвертої бахчисарайської групи» продовжили арешт

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 17:18
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 17:18

У Київському «райсуді» тимчасово окупованого Сімферополя відбулося чергове засідання у «справі Хізб ут-Тахрір», в рамках якої окупанти переслідують кримських татар. Як повідомила «Кримська солідарність», цього разу окупаційні «судді» вирішували питання щодо продовження запобіжного заходу фігурантам «четвертої бахчисарайської групи» Олександру Сізікову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову.

Дружина політв’язня Афізе Суф’янова пояснила, що «суд» проводився у відкритому режимі, але до зали пустили лише дружин.

Як і минулого разу, суддя та прокурор займалися своїми справами та не звертали уваги на промову адвокатки, — розповіла Суф’янова.

У свою чергу Зарема Хайретдінова наголосила, що її чоловік є чесною і богобоязною людиною, батьком трьох неповнолітніх дітей.

Адвокатка Сафіє Шабанова розповіла, що навіть «суддя» ретельно випитував у «слідчого» і «прокурора» мотиви продовжувати запобіжний захід її підзахисному Сізікову — адже він має інвалідність першої групи, не визнає провини і воліє довести свою невинуватість. Але окупаційні «слідчий» з «прокурором» стверджували, що домашній арешт Сізікову слід продовжити, адже той нібито «здійснив страшний злочин особливої тяжкості» і має паспорт громадянина України, тому нібито може переховуватися від суду.

«Сізіков має намір боротися в суді й довести свою невинуватість. І вже зараз каже, що з нетерпінням чекає, коли йому дадуть слово, щоб оголосити все те, що має на думці», —  додала Шабанова.

Під час засідання мешканцям Бахчисарайського району «суддя» продовжив термін тримання під вартою до 2 червня 2021 року. На стільки ж продовжили і домашній арешт Сізікову.

⚡«СУД ПРОДЛИЛ МЕРУ ПРЕСЕЧЕНИЯ ДО 2 ИЮНЯ», - Афизе Суфьянова, супруга политзаключенного Алима Суфьянова

⚡«СУД ПРОДЛИЛ МЕРУ ПРЕСЕЧЕНИЯ ДО 2 ИЮНЯ», - Афизе Суфьянова, супруга политзаключенного Алима СуфьяноваСегодня в Киевском районном суде города Симферополя состоялось заседание по делу «Хизб ут-Тахрир» четвертая бахчисарайская группа в отношении Александра Сизикова, Алима Суфьянова и Сейрана Хайрединова. В ходе заседания был продлён срок содержания под стражей до 2 июня 2021 года. Подробнее о данном заседании в нашем видеосюжете.

Posted by Крымская солидарность on Wednesday, February 24, 2021

«Кримські новини» повідомляли, що в окупованому Криму вранці 7 липня у кількох районах відбулися обшуки російськими силовиками у будинках кримських татар. Після завершення обшуків, силовики затримали сімох людей: Сейрана Хайретдінова, Олександра Сізікова, Еміля ЗіядіноваІсмета Ібрагімова, Аліма Суф'янова, Вадима Бектемірова та Зекір’ю МуратоваДілявера Меметова, у якого також проводилися обшуки, не було вдома, його місцезнаходження наразі невідоме.

«Київський районний суд» окупованого Сімферополя 8 липня обрав запобіжний захід Ісмету Ібрагімову, Зекір’ї Муратову, Вадиму Бектемірову, Емілю Зіядінову, Аліму Суф’янову і Сейрану Хайретдінову у вигляді тримання під вартою.

У грудні стало відомо, що у фігурантів «четвертої бахчисарайської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» Аліма Суф'янова і Сейрана Хайретдінова прогресують захворювання шкіри.