Facebook заблокував ботоферми «Слуги народу», Гройсмана і Деркача

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
07 Травня 2021, 13:35
Тетяна Нікішина
07 Травня 2021, 13:35

Соцмережа Facebook у квітні 2021 року виявила і видалила дві мережі ботів, діяльність яких була пов’язана з партіями «Слуга народу», «Довіра», колишнім прем’єром Володимиром Гройсманом, а також підсанкційними Андрієм Деркачем і Петром Журавлем. Примітно, що розслідування соцмережа почала після публікації видання «Букви».

Про це повідомляє пресслужба соцмережі.

Підставою для видалення названа «скоординована неавтентична поведінка». Це поняття у Facebook тлумачать як «скоординовані зусилля для маніпулювання публічними дебатами задля стратегічної мети, де фальшиві акаунти є основними для операції».

Ми видалили 105 облікових записів Facebook, 24 сторінки та п'ять облікових записів Instagram, які були створені в Україні та націлені на аудиторію всередині країни. Ми почали вивчати діяльність цих сторінок після перегляду розслідувань українського видання «Букви». Наше розслідування виявило зв’язки з особами, пов’язаними з політичною партією в Україні «Слуга народу», — йдеться в повідомленні.

Загалом на просування сторінок витратили близько 210 тисяч доларів.

Мережа публікувала дописи українською та російською мовами про політику, корупцію, сатиру про COVID-19, слова на підтримку «Слуги народу» й чинної української влади. Окрім підтримки партії та президента, мережа займалася критикою опозиційних партій та політиків, зокрема Петра Порошенка та Віталія Кличка.

Нижче наведено зразок контенту, розміщеного на деяких із цих сторінок і облікових записів.

Окрім того, соцмережа видалила 477 акаунтів Facebook, 363 сторінки, 35 груп і 29 акаунтів Instagram, які були створені в Україні та націлені на аудиторію всередині країни.

Ґрунтуючись на повідомленні ФБР, ми почали вивчати і розкривати цю орієнтовану на Україну діяльність, яку ми приписали юридичним і фізичним особам, які перебувають під санкціями Міністерства фінансів США — Андрію Деркачу, Петру Журавлю і пов’язаним із Begemot-linked media, а також політичним консультантам, які пов’язані з Володимиром Гройсманом та Олегом Кулінічем, — зазначили в Facebook.

Нагадаємо, власна ботоферма в соцмережах обійшлася Офісу президента у понад 30 тисяч доларів.

Керівник smm-відділу сайту «Букви» Олександр Домніцький розповів, що всі фінансові операції адміністрація ботоферм Володимира Зеленського проводить через російські мережі банків.

Як повідомляли «Кримські новини», троє мешканців Києва на замовлення кураторів з країни-агресора і деяких українських політичних сил організували ботоферму потужністю понад 18 тисяч акаунтів. Діяльність ботоферми заблоковано Службою безпеки України.

Під час досудового розслідування встановлено, що троє чоловіків, зокрема у жовтні 2020 року, під час місцевих виборів розповсюджували дезінформацію про ситуацію в Україні. Заробляли «накручуванням» голосів у соцопитуваннях, коментуванням окремих лідерів громадської думки та політичних діячів, штучно збільшували кількість замовних перепостів.