Ескалація конфлікту між Ізраїлем і Сектором Газа — обстріли тривають

Новини України та світу
Ірина Требунських
11 Травня 2021, 15:06
Ракети із Сектору Гази в напрямку Ізраїля. Фото: AP
Ірина Требунських
11 Травня 2021, 15:06

Вночі з понеділка на вівторок із Сектору Газа почався ракетний обстріл південної частини Ізраїлю. Наразі Ізраїль веде вогонь у відповідь на триваючі обстріли, передає Times of Israel.

Одна з ракет із Сектору Газа влучила в житловий будинок в Ашкелоні, внаслідок чого постраждали шестеро осіб.

Начальник армії Авів Кохаві наказав військовим продовжувати завдавати удари у відповідь по об'єктах виробництва ракет у Газі, контрольованих «Палестинським ісламським джихадом». «Збройні сили Ізраїлю й надалі діятимуть рішуче, щоб повернути безпеку жителям півдня, і всі штаби мають підготуватися до більш широкого конфлікту, який не має обмежень у часі», — сказав Кохаві.

У відповідь на обстріли з Гази вбито 15 осіб і зруйновано 130 об'єктів «Хамас» та Ісламського джихаду в Газі.

Президент Ізраїлю Реувен Рівлін закликав арабське керівництво до співпраці у відновленні правопорядку на вулицях.

Ми не повинні бути в полоні терористів-вбивць з «Хамас» та «Палестинського ісламського джихаду», які стріляють по ізраїльських громадянах. Народ Ізраїлю, євреї та араби повинні чути, як керівництво висловлюється чітким і рішучим голосом проти нестримного насильства, — заявив Рівлін.

Палестинські представники охорони здоров’я у Газі інформували, що в результаті страйків загинули 22 людини, у тому числі дев'ять дітей. Військові Ізраїлю у свою чергу інформують про щонайменше 15 членів групи «Хамас» серед загиблих.

У свою чергу міністерство закордонних справ України засудило ескалацію конфлікту, яка призвела до людських жертв.

«Засуджуємо загострення ситуації в Східному Єрусалимі, Секторі Газа та Західному березі, яке призвело до людських жертв. Ракетні обстріли території Ізраїлю мають негайно припинитися. Визнаючи право Ізраїлю на самооборону, закликаємо усі сторони утриматися від ескалації насильства», — зазначили в українському відомстві.

Як повідомляли «Кримські новини», щонайменше 44 людини загинули та близько 150 постраждали у тисняві під час фестивалю Лаг ба-Омер на горі Мерон на півночі Ізраїлю.