Екс-голові Апеляційного суду Криму Чорнобуку продовжили арешт | QHA media
20 Травня 2019, 18:50

Екс-голові Апеляційного суду Криму Чорнобуку продовжили арешт

Закрити

Голосіївський районний суд Києва 20 травня продовжив арешт колишньому голові Апеляційного суду Криму Валерію Чорнобуку, повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим.

ГОЛОСІЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА ЗАЛИШИВ ПІД ВАРТОЮ КОЛИШНТОГО ГОЛОВУ АПЕЛЯЦІЙНОГО СУДУ АР КРИМ Сьогодні, 20 травня…

Опубліковано Прокуратура Автономної Республіки Крим Понеділок, 20 травня 2019 р.

Голосіївський районний суд Києва задовольнив клопотання сторони обвинувачення і продовжив до 27 червня 2019 року запобіжний захід у вигляді тримання під вартою колишнього голови Апеляційного суду АР Крим, — йдеться у повідомленні.

5 листопада 2018 року Валерія Чорнобука заарештували на два місяці за підозрою у державній зраді. На момент окупації Криму він очолював Апеляційний суд АРК. У березні 2014 року в інтерв’ю ЗМІ цей суддя розповідав, що сприяє переходу кримських судів на судочинство законодавства Росії. Лекція Чорнобука, яку він читав кримським суддям про норми Конституції Росії, була зафіксована на відео.

У квітні 2014 року Чорнобук переїхав до Дніпропетровська, де працював суддею Апеляційного суду Дніпропетровської області. У липні 2015 року прокуратура АРК порушила проти нього кримінальне провадження. 29 вересня 2016 року Верховна Рада України за поданням Вищої ради юстиції звільнила Чорнобука з посади судді за порушення присяги. У липні 2018 року співробітники прокуратури і СБУ провели обшуки за місцем проживання і роботи Чорнобука у Дніпрі. У серпні 2018 року прокуратура АРК оголосила екс-голову Апеляційного суду Криму в розшук.

Раніше QHA media повідомляло, що 14 березня Київський апеляційний суд відмовив у клопотанні та залишив без змін запобіжний захід Чорнобуку.

Дивитись ще: