«Економічні санкції ЄС через анексію Криму продовжать 12 липня» — Йозвяк

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
30 Червня 2021, 13:33
Тетяна Нікішина
30 Червня 2021, 13:33

Продовження економічних санкцій Євросоюзу щодо Росії через окупацію українського Криму очікується 12 липня.

Про це повідомляє кореспондент «Радіо Свобода» у Брюсселі Рікард Йозвяк.

Як писали «Кримські новини», 25 червня очільники урядів країн ЄС погодилися продовжити ще на пів року санкції щодо Росії через анексію Криму і війну на Донбасі. Пізніше це підтвердив голова Європейської ради Шарль Мішель.

Нагадаємо, Європейський союз після окупації Криму в 2014 році та початку бойових дій на Донбасі ввів санкції, пов'язані з порушенням територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України. Відтоді їх постійно продовжують.

Секторальні економічні санкції обмежують доступ певних російських банків і компаній в первинних і вторинних ринків капіталу в ЄС, накладають заборону на експорт і імпорт у торгівлі озброєннями, встановлюють заборону на експорт товарів подвійного призначення для військового використання або для військових кінцевих одержувачів у Росії, а також обмежують доступ Росії до певних технологій і послуг, які можуть бути використані у видобутку нафти і пошуку її покладів.

Як повідомляли «Кримські новини», посли Євросоюзу продовжили заборону на інвестування в тимчасово окупований Росією Кримський півострів.