Економічні санкції проти Росії продовжили на пів року — Рада ЄС

Новини України та світу
Тетяна Нікішина
12 Липня 2021, 16:00
Тетяна Нікішина
12 Липня 2021, 16:00

Рада Європейського союзу продовжила на шість місяців санкції проти Російської Федерації за дії, спрямовані на дестабілізацію України.

Про це йдеться на сайті Європейської ради.

Зазначається, що рішення щодо продовження санкцій ухвалили сьогодні, 12 червня. Вони діятимуть до 31 січня 2022 року.

Під час саміту лідери ЄС дійшли висновку, що Росія не виконала Мінські домовленості. Отже, вони одностайно ухвалили рішення продовжити економічні санкції проти РФ.

Рада ЄС сьогодні вирішила продовжити цільові санкції проти окремих економічних секторів Російської Федерації на наступні шість місяців до 31 січня 2022 року. Це рішення виходить з останньої оцінки стану імплементації Мінських домовленостей, які від початку мали бути виконані до 31 грудня 2015 року, під час Європейської ради 24-25 червня 2021 року, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, економічні санкції вперше ввели 31 липня 2014 року у відповідь на дії РФ, що дестабілізують ситуацію в Україні. Вони були посилені у вересні 2014 року, а в березні 2015 року Європейська рада погодилася пов'язати їхню тривалість із виконанням Мінських угод.

Економічні санкції передбачають:

  • обмеження доступу російських банків та компаній на ринки капіталів ЄС;
  • забороняють фінансову допомогу російським фінансовим інституціям;
  • забороняють прямий та непрямий імпорт, експорт або передання всіх оборонних матеріалів;
  • встановлюють заборону на постачання в Росію товарів подвійного призначення, що можуть бути використані з військовою метою;
  • обмежують доступ РФ до певних чутливих технологій, що можуть використовуватися в енергетичному секторі, зокрема у розвідці нафти та її видобутку.

Окрім того, ЄС застосовує проти РФ також інші обмежувальні заходи у відповідь на анексію Криму і Севастополя, а також за навмисну дестабілізацію України. Йдеться про персональні санкції, включаючи заборону на подорожі та заморожування рахунків, а також цілеспрямовані економічні заходи щодо економічних суб’єктів у Криму та Севастополі.

Як повідомляли «Кримські новини», Рада Євросоюзу продовжила дію санкцій, введених у відповідь на незаконну окупацію Криму Росією, до 23 червня 2022 року. Обмеження стосуються цільового імпорту продуктів, що походять з тимчасово окупованого Криму, а також інфраструктурних або фінансових інвестицій та туристичних послуг у Криму чи Севастополі.

Під забороною також експорт певних товарів та технологій до кримських компаній або для використання в Криму в транспортному, телекомунікаційному та енергетичному секторах, для розвідки та видобутку нафти, газу, мінеральних ресурсів.