Екоактивістка Грета Тунберг стала людиною року за версією видання Time | QHA media
11 Грудня 2019, 18:46

Екоактивістка Грета Тунберг стала людиною року за версією видання Time

Закрити

16-річну екоактивістку зі Швеції Грету Тунберг визнано людиною 2019 року за версією американського журналу Time.

Тунберг виявилася наймолодшою людиною року за майже 100-річну історію присудження цього звання, обійшовши включених у цьому році до шорт-листа президента США Дональда Трампа, очільника Китаю Сі Цзіньпіна, засновника Facebook Марка Цукерберга і учасників протестів у Гонконзі.

Редакція журналу традиційно присуджує звання “Людина року” в грудні та розташовує фотографію обранця на обкладинці.

Зображення

Головний редактор Time Едвард Фелзенталь так пояснив, чому вибір видання зупинився на молодій шведці:

Вона дала поштовх всесвітньому руху. Тунберг стала найгучнішим голосом з найважливішої проблеми, що стоїть перед людством. Вона втілює у собі повсюдне зростання активності молодь, що є важливим культурним феноменом нашого часу, — пояснив Фелзенталь.

У вересні цього року Тунберг назвали однією з чотирьох осіб, які отримали премію “За правильний спосіб життя”, також відому як “альтернативний Нобель”.

Грета Тунберг прославилася у 2018 році, коли щоп’ятниці замість занять у школі почала проводити одиночні пікети з екологічними вимогами поблизу будівлі шведського риксдагу (парламент Швеції — прим. ред.). З тих пір вона надихнула багатьох молодих людей у різних країнах зробити те саме.

Як повідомляє BBC, у дівчинки в 11 років діагностували синдром Аспергера — легку форму аутизму, що характеризується схильністю до чорно-білого сприйняття реальності, категоричністю суджень і концентрацією на певному наборі інтересів і занять.

Ставлення до Грети Тунберг у світі простягається від висміювання до захоплення. На заході висловлювалися конспірологічні припущення, що за активністю і популярністю Грети Тунберг стоїть Москва, а в Росії — Фонд Сороса.

У грудні 2018 року Грета Тунберг виступила на Всесвітній конференції ООН з питань зміни клімату, де закликала законодавців і державні органи почати діяти для зменшення шкідливих викидів в атмосферу. Її фраза “Ви вкрали мої мрії і моє дитинство вашими порожніми словами” стали дуже відомими.

Тунберг також висували на Нобелівську премію миру 2019 року.

Дивитись ще: