«Ефективність угоди знижується від початку збройної агресії Росії» — МЗС України відреагувало на намір США вийти з «Договору відкритого неба» | QHA media
23 Травня 2020, 14:05

«Ефективність угоди знижується від початку збройної агресії Росії» — МЗС України відреагувало на намір США вийти з «Договору відкритого неба»

Закрити

«Договір відкритого неба» є одним з базових договорів про міжнародну безпеку, але він менш ефективний від початку збройної агресії Росії та незаконної анексії нею українських територій. Про це зазначили в міністерстві закордонних справ України.

 У міністерстві підкреслили, що цей договір є однією із базових міжнародних угод у сфері європейської безпеки і контролю над озброєннями. Україна якнайбільше зацікавлена у збереженні та подальшій імплементації договору, але за умови його добросовісного виконання усіма без виключення державами-учасницями.

Заради збереження верифікаційного режиму «відкритого неба», Україна закликає всіх держав-учасниць докласти максимальних зусиль для пошуків виходу з ситуації, що склалася, — йдеться в офіційному коментарі.

Водночас міністерство вказало на послаблення ефективності договору через недотримання умов однією з держав-учасниць. «Починаючи з 2015 року, роль та ефективність «ДВН» знижується через неможливість здійснювати міжнародний повітряний моніторинг за військовою активністю РФ у найбільш критичних для безпеки України районах — над тимчасово окупованими територіями Криму, Донецької та Луганської областей внаслідок їх окупації Росією та заборони польотів над ними, як і над ділянками території РФ, прилеглими до державного кордону України», — уточнили в українському відомстві.

Як повідомляло QHA media, напередодні США заявили про вихід з «Договору відкритого неба». Радник з національної безпеки США Роберт О’Брайєн заявив, що Росія під час польотів над Америкою, що виконувалися в межах цього договору, стежила за місцеперебуванням президента Дональда Трампа.

«Договір про відкрите небо» — багатосторонній міжнародний документ, що дає можливість його учасникам здійснювати обльоти територій один одного з попереднім сповіщенням. Учасниками договору є понад 30 країн. Ідея полягає у тому, що чим більше конкуруючі збройні сили знають один про одного, тим менше ймовірність виникнення конфлікту.

Дивитись ще: