Едем Бекіров змушений відмовлятися від їжі, заради підтримки рівня цукру в крові — адвокат | QHA media

Едем Бекіров змушений відмовлятися від їжі, заради підтримки рівня цукру в крові — адвокат

30 Травня 2019, 09:49
Закрити

Хворий на діабет політв’язень Едем Бекіров, який зараз перебуває у СІЗО окупованого Сімферополя, змушений робити тривалі перерви між прийомами їжі, щоб таким чином підтримувати рівень цукру в крові.

Про це QHA media розповів адвокат Бекірова Іслям Веліляєв, який 28 травня відвідав свого підзахисного у СІЗО.

У середньому на день 10-14 годин поспіль Бекіров не їсть — тільки для того, щоб підтримувати рівень цукру в крові у межах 12,5 мілімоль. Тому що, якщо він їстиме, то у нього цукор зашкалюватиме за 20 ммоль/л це при тому, що йому таку кількість інсуліну вколюють. Тим, що він відмовляє собі у їжі, він елементарно стримує рівень цукру.

За словами адвоката, на його заяву до начальника ізолятора Сергія Бережного з вимогою негайно обстежити Бекірова і госпіталізувати його, поки не надійшло жодної реакції.

Адвокат описує стан свого підзахисного як важкий: через велику кількість отримуваного інсуліну в нього виникли проблеми з підшлунковою залозою. Окрім того, до наявних недуг Бекірова додався кашель з домішками крові.

«Він має вигляд опухлої кульки. Він весь набряклий. Напередодні два дні у нього були серйозні напади задухи, і після того, як його відпускав цей напад, він відхаркував і у нього виходила кров», — розповів Веліляєв.

При цьому лікар пообіцяв тільки те, що Бекірова вивезуть на рентген, проте Веліляєв висловлює сумнів у тому, що його підзахисному буде надана належна допомога і будуть проведені необхідні обстеження.

Зокрема він нагадав, що 14 травня Едема Бекірова вивезли із СІЗО Сімферополя в клінічну лікарню імені Семашка для консультацій у ендокринолога і кардіолога. Але за майже два тижні рекомендовані процедури так і не були проведені.

Ендокринолог у своєму висновку, зокрема, рекомендував перевірку у пульмонолога і проведення спірографії, щоб встановити, що відбувається у легенях. Але незважаючи на наявність рекомендації лікаря, йому досі цю процедуру не зробили.

Веліляєв планує до кінця тижня ще раз відвідати Едема Бекірова у СІЗО.

При цьому, адвокат підкреслює, що слідчий умисно затягує слідство і висока ймовірність того, що 5-6 червня Бекірову продовжать тримання під вартою ще на два місяці. Хоча, якби слідство завершилося, політв’язня могли б перевести під домашній арешт.

«На жаль, слідчий всіляко затягує закінчення слідства. До цих пір не оголосили йому остаточного обвинувачення, хоча розмова була зі слідчим, що це буде зроблено ще півтори-два тижні тому. Якби слідство було закінчено, і ми б почали ознайомлюватися з матеріалами справи, то був би шанс змінити Бекірову запобіжний захід на домашній арешт», — зазначає Веліляєв.

Едема Бекірова затримали російські силовики на в’їзді до Криму вранці 12 грудня 2018 року. Він прямував на півострів для відвідування 78-річної матері та родичів. Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя взяв Бекірова під варту. ФСБ закидає йому зберігання і передачу вибухових речовин і боєприпасів.

Наприкінці квітня «Верховний суд» анексованого Криму відхилив апеляцію Едема Бекірова на продовження терміну арешту і залишив його у СІЗО до 12 червня. Захист вимагає перевести його під домашній арешт у зв’язку із погіршенням стану здоров’я.

У перших числах червня планується чергове судове засідання за клопотанням обвинувачення продовжити Бекірову термін тримання у СІЗО. Слідчі стверджують, що необхідно провести ще низку слідчих дій, а також показати остаточну постанову щодо притягнення як обвинуваченого.

Дивитись ще: