Джеппар розповіла подробиці стратегії деокупації Криму

Новини
Ірина Требунських
12 Вересня 2020, 16:30
Ірина Требунських
12 Вересня 2020, 16:30
Еміне Джеппар. Фото: «Укрінформ»

Українська стратегія деокупації незаконно анексованого Росією Криму міститиме три рівня заходів. Про це в інтерв’ю LB.ua розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар.

Один з рівнів — міністри закордонних справ і міністри оборони, адже проблематика окупованого Криму складається як з систематичного порушення прав людини, так і з мілітаризації півострова і загроза безпеці не лише України, а й усього регіону.

«Бачимо апетити Росії — це і Ближній Схід, і Північна Африка, а Крим для неї є це плацдарм для військових», — сказала заступниця міністра. Згідно з її словами, в листопаді планується безпекова конференція.

Наступним рівнем є міжпарламентські зв’язки, робота з головами парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ, НАТО, робота з депутатами.

Найвищий політичний рівень на себе візьме саміт, організацію якого ініціюватиме Україна. Він проходитиме щорічно, ми пропонуємо його проведення у символічний для України день — день опору Криму російській окупації 26 лютого, — пояснила Джеппар.

Представниця МЗС України зазначила, що на всіх міжнародних зустрічах проговорює тему Криму, адже у світі є інші конфлікти і виклики, тож питання слід підтримувати у полі зору міжнародних партнерів.

«Будь-яка платформа або стратегія не деокупують Крим самі по собі. Але надважливим є мати певне бачення та реалізовувати відповідну політику, і це щоденна та кропітка робота», — додала Джеппар.

Нагадаємо, заступник міністра закордонних справ Еміне Джеппар повідомляла, що документ щодо стратегії деокупації Криму не є публічним.

«Кримські новини» повідомляли, що міністерство закордонних справ України завершує напрацювання стратегії деокупації Криму, після чого документ мають затвердити на засіданні Ради національної безпеки і оборони.