Джеппар проінформувала щодо участі Байдена у саміті «Кримської платформи»

Новини України та світу
Асіф АлієвQHA
09 Березня 2021, 18:13
Асіф АлієвQHA
09 Березня 2021, 18:13

Україна запросила США для участі в саміті «Кримської платформи», але називати конкретні прізвища поки що зарано.

Про це в ексклюзивному інтерв’ю «Кримським новинам» розповіла перша заступниця голови МЗС Еміне Джеппар, відповідаючи на запитання, чи можна очікувати на приїзд президента США Джо Байдена для участі в саміті.

При цьому, за словами Джеппар, є шанс на високе представництво з боку Сполучених Штатів Америки.

Станом на зараз МЗС не готове надати інформацію щодо участі тої чи іншої країни на саміті «Кримської платформи». Але ми можемо сказати, що нам важливо забезпечити високий рівень представництва країн на цьому заході, — сказала вона.

Однак Джеппар зізналася, що Туреччина бере активну участь в роботі над фінальним документом саміту. Анкара, зокрема, підтримала ініціативу створення «Кримської платформи», що зафіксовано у спільний заяві президентів Реджепа Таїпа Ердогана і Володимира Зеленського.

За словами заступниці міністра, консультації тривають з низкою країн і кожна країна може собі окреслити рівень своєї співучасті у «Кримській платформі».

Як писали «Кримські новини», президент Зеленський запросив американського колегу приїхати до України і взяти участь в інавгураційному саміті «Кримська платформа», а також на святкування 30-ї річниці Незалежності. У МЗС не уточнили, коли можна очікувати візиту Володимира Зеленського до США, і чи прийняв Джо Байден запрошення приїхати до України в серпні.

Нагадаємо, «Кримська платформа» працюватиме на теренах Парламентської асамблеї Ради Європи, яка обрана як додатковий майданчик. Про це заявила очільниця української делегації Верховної Ради у ПАРЄ, народний депутат Марія Мезенцева.