Джемілєву держава-окупант продовжила заборону в’їзду в Крим

Новини України та світу
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 13:39
Мустафа Джемілєв
Ірина Требунських
05 Березня 2021, 13:39

Держава-окупант Росія продовжила заборону на вїзд до тимчасово окупованого Криму лідеру кримськотатарського народу, народному депутату Мустафі Джемілєву. Про це за результатами 22-го засідання «суду» в Армянську повідомив адвокат Микола Полозов.

Як виявилося, 19 квітня 2014 року Федеральна служба безпеки Росії оголосила постанову про недозволення в'їзду Мустафі Джемілєву на територію Росії та тимчасово окуповані нею території до 2019 року. Примітно, що цей обмежувальний документ не демонструвався ні Джемілєву, який відсутній в матеріалах справи («слідчий» і «прокурор» його також не бачили), не наданий власне «суду».

ФСБ надало лише відписку, що такий документ начебто існує. І надало ще одну відписку про цей один документ, згідно з яким з 5 березня 2019 року по 5 березня 2034 року Джемілєву знову заборонили в’їзд, — розповів Полозов.

Таким чином документ, за яким окупанти обмежують свободу пересування лідеру кримськотатарського народу не бачив ніхто, а про його існування стверджує лише спецслужба Росії. «Цей документ не бачили ні прикордонники в Шереметьєво, ні люди, які не пропустили Джемілєва поблизу Армянська. Постає питання — а на основі чого взагалі проводиться «судовий розгляд» цієї справи?», — обурився адвокат.

Наступне «судове» засідання у «справі» проти Джемілєва має відбутися 18 березня.

Адвокат Николай Полозов о судебном заседании 05.03.2021 по делу в отношении лидера крымскотатарского народа Мустафы Джемилева

Posted by Zair Smedlya on Friday, March 5, 2021

Нагадаємо, що у вересні окупанти Криму після місячної перерви поновили судовий процес у «справі Джемілєва». Свідки «сторони обвинувачення» під час допиту плуталися та суперечили самі собі.

«Кримські новини» інформували, що народний депутат Мустафа Джемілєв запропонував в Україні законодавчо прописати кримінальну відповідальність громадян Росії, які в роки окупації заселились до Криму.