Джемілєв розповів, скільки кримських татар залишило Крим | QHA media
Цифри
17 Жовтня 2019, 11:30

Джемілєв розповів, скільки кримських татар залишило Крим

Закрити

Від моменту анексії Криму півострів залишило від 25 до 30 тис. кримських татар.

Про це в інтерв’ю виданню «Апостроф» заявив лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

За його словами, точну цифру повідомити важко, тому що немає чіткої реєстрації.

Причиною міграції з анексованого півострова він назвав репресії російської влади проти кримських татар.

Планувалося (окупантами) створити таку обстановку терору з тим, щоб татари стали дуже лояльними до Росії або ж залишили територію Криму. У результаті, багато хто, на жаль, залишив Крим, незважаючи на наші заклики не робити цього, — сказав Джемілєв.

Лідер кримськотатарського народу нагадав, що Росія на захоплених нею територіях протягом століть видворяла корінне населення і заселяла своїми громадянами.

Так було під час першої окупації Криму в 1783 році, тоді корінне населення — кримські татари — становило понад 95%, а до моменту більшовицької революції (у 1917 році) вони вже були меншістю і становили десь чверть населення.

Теж саме відбувається й зараз, хоча корінне населення після депортації 1944 року і повторного повернення становило 14%. Зараз в ООН називають 140 тис. переселених до Криму росіян. За нашими оцінками, це дуже занижена цифра — щонайменше півмільйона вони туди завезли.

QHA media писало, що згідно з даними управління Верховного комісара ООН з прав людини, з 2014 до 2018 року 140 198 осіб змінили реєстрацію за місцем проживання, вказавши замість регіонів Російської Федерації Крим або Севастополь.

У березні голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що Росія вже розмістила на кримському півострові до 500 тисяч етнічних росіян. Таким чином, зазначив він, продовжується політика зміни етнічної карти Криму, яку Росія проводить вже багато століть.

Дивитись ще: