Джемілєв розповів про співпрацю з президентом у створенні «Кримської платформи»

Новини України та світу
Ірина Требунських
04 Грудня 2020, 14:56
Ірина Требунських
04 Грудня 2020, 14:56

Найактивніша співпраця у втіленні «Кримської платформи» у Меджлісу кримськотатарського народу йде з міністерством закордонних справ, а ось з Офісом президента взаємодія відбувається не так жваво. Про це в ефірі телеканалу «Дом» розповів лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв.

Він нагадав, що у рамках «Кримської платформи» плануються зустрічі на багатьох рівнях, зокрема і міністерств країн, і громадянських організацій, а зустріч голів країн планують провести 19 травня 2021 року в Києві. «В питаннях деокупації Криму державним органам важливо взаємодіяти з вищими представницькими органами корінного народу», — додав він.

Джемілєв розповів, що представники Меджлісу зустрічалися особисто з президентом Володимиром Зеленським на офіційному рівні двічі: у серпні минулого року і в травні 2020 року. Під час зустрічей обговорювали законодавчі акти щодо Автономної республіки і прав кримськотатарського народу.

Зеленський озвучив пропозицію створити робочу групу для аналізу законопроєктів, і ми наступного ж дня запропонували своїх кандидатів до неї. Але вже минуло пів року, а з боку Офісу президента — тиша. Начебто і дав доручення президент, але нічого не виконується поки що, — пояснив Джемілєв.

При цьому лідер кримськотатарського народу підкреслив, що найкраще, щоб ці проєкти законодавчих актів йшли від імені президента, адже його партія має більшість у Верховній Раді. «В обох випадках президент погодився, що ці нормативні акти потрібно ухвалити і пообіцяв, що «дасть добро» після того, як їх переглянуть експерти», — підкреслив Джемілєв.

Як писали «Кримські новини», 13 листопада представники кримськотатарського народу, серед яких були лідер кримських татар Мустафа Джемілєв, голова Меджлісу Рефат Чубаров і народний депутат Рустем Умєров, запевнили міністра закордонних справ Дмитра Кулебу, що готові брати активну участь у створенні міжнародного майданчика з деокупації Криму.

Нагадаємо, на міжнародній конференції «Форум-2000» була представлена «Кримська платформа».