Джемілєв підтримав Азербайджан в конфлікті з Вірменією

Новини
Асіф АлієвQHA
02 Жовтня 2020, 18:24
Асіф АлієвQHA
02 Жовтня 2020, 18:24

Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв висловив підтримку Азербайджану в його прагненні повернути окупований Вірменією Нагірний Карабах і райони навколо нього.

Про це «Кримським новинам» повідомив представник ініціативної групи азербайджанців Ялчин Гахраманоглу, який брав участь у зустрічі з Джемілєвим.

За словами Гахраманоглу, позиція народного депутата свідчить про братерські відносини між кримськими татарами і азербайджанцями.

Ми дуже високо цінуємо солідарність кримських татар з нашою батьківщиною. Азербайджан веде справедливу боротьбу за відновлення свого суверенітету над Нагірним Карабахом і оточуючими його семи районами, окупованими Вірменією.
У азербайджанців і кримських татар окрім тісних зв’язків, на жаль, є і спільна трагедія — це окупація Карабаху і Криму. І Крим, і Карабах наш спільний біль. Підтримка, продемонстрована лідером кримськотатарського народу, народним депутатом Верховної Ради Мустафою Джемілєвим, для нас дуже багато значить, — сказав Гахраманоглу.

Активіст також подякував Україні в питанні територіальної цілісності Азербайджану і висловив надію, що Київ і Баку відновлять свій суверенітет над окупованими територіями в Криму, на Донбасі та в Карабасі.

У важкі хвилини для Азербайджану його підтримала не тільки братська Туреччина, а й Україна. Зі свого боку, ми вважаємо незалежну Україну нашою другою батьківщиною і завжди готові допомогти у боротьбі за демократичну державність і територіальну цілісність країни, — сказав Гахраманоглу.

30 вересня, Україна закликала Вірменію і Азербайджан врегулювати конфлікт з дотриманням принципу територіальної цілісності держав. Очільник МЗС Дмитро Кулеба підкреслив, що Київ послідовно підтримує територіальну цілісність Азербайджану, так само як Азербайджан підтримує територіальну цілісність України в міжнародно визнаних кордонах.

Нагадаємо, між Вірменією і Азербайджаном вранці 27 вересня розпочалися масштабні бойові дії, які тривають й досі. Обидві країни оголосили військовий стан і мобілізацію.