Двоє політв'язнів потрапили в список фіналістів літературного конкурсу «Кримський інжир». Переможців оголосять в грудні в Києві | QHA media
29 Листопада 2019, 14:09

Двоє політв'язнів потрапили в список фіналістів літературного конкурсу «Кримський інжир». Переможців оголосять в грудні в Києві

Закрити

Двоє в’язнів Кремля потрапили до короткого списку фіналістів другого літературного конкурсу «Кримський інжир» за 2019 рік.

Про це повідомили організатори конкурсу.

Один з авторів — Осман Аріфмеметов — громадський журналіст, активіст «Кримської солідарності».

У березні 2019 він був заарештований після обшуків в своєму будинку. Йому загрожує до 20 років позбавлення волі за нібито «організацію діяльності терористичної організації». На конкурсі представлено його прозовий твір українською мовою «Моя Депортація».

Другий політв’язень, який став фіналістом конкурсу, – Сервер Мустафаєв – координатор громадського об’єднання «Кримська солідарність», громадський журналіст. Мустафаєва звинувачують в рамках сфабрикованої справи за «участь у діяльності терористичної організації і насильницькому захопленні влади». Йому загрожує позбавлення волі на строк до 20 років. Сервер надіслав свій вірш кримськотатарською мовою «Альхамдуліллях, мусульманмиз».

Повний перелік учасників конкурсу, які потрапили в короткий список конкурсу, опублікований на сторінці Facebook «Кримського дому».

УВАГА! Короткий список фіналістів другого українсько-кримськотатарського літературного конкурсу “Кримський Інжир”Проза…

Опубліковано Кримський дім Четвер, 28 листопада 2019 р.

Цьогоріч літературний конкурс зібрав твори з 20 регіонів України, а також з Туреччини, Болгарії, Польщі та Йорданії. Серед загальної кількості ― 304 твори, частина з них надійшла з окупованого Криму.

Перший літературний конкурс «Кримський інжир» стартував влітку 2018 року. На конкурс прийшло 244 роботи від 135 авторів з усієї України в шести номінаціях: «поезія», «проза кримськотатарською мовою», «проза українською мовою», «переклад» і «жіночий погляд».

QHA media писало, що Османа Аріфмеметова разом з іншими кримськими татарами, затриманими під час масових обшуків в березні цього року, етапували із СІЗО в Ростовській області Росії в анексований Крим для якихось «слідчих дій».

Сервера Мустафаєва затримали 21 травня 2018 року в Бахчисараї разом з іншим кримськотатарським активістом Едемом Смаїловим. «Кримська солідарність» офіційно заявляла, що розцінює обшук та арешт координатора і активіста організації Мустафаєва переслідуванням за активну громадянську, релігійну та національну позицію і залякуванням суспільства в цілому.

Дивитись ще: