Двом «суддям» в Криму відправили підозри у зв'язку з переслідуванням учасників проукраїнського мітингу в лютому 2014 року | QHA media
21 Листопада 2019, 20:37

Двом «суддям» в Криму відправили підозри в зв'язку з переслідуванням учасників проукраїнського мітингу в лютому 2014 року

Закрити

Прокуратура Автономної Республіки Крим повідомила про підозру двом «суддям» з анексованого Криму за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України («порушення законів і звичаїв війни»).

Як повідомляє прес-служба прокуратури АРК, підозри відправлено в рамках «справи 26 лютого 2014 року».

«Судді» звинувачуються в переслідуванні учасників проукраїнського мітингу, який проходив біля Верхової Ради АР Крим взимку 2014 року.

За інформацією QHA media, йдеться про таких «суддів», як Крючков Ігор Ігорович (31.01.1974 року народження) і Зіньков Віктор Іванович (09.04.1970 року народження).

Як зазначив прокурор АРК Ігор Поночовний, 26 лютого 2014 го став днем опору Криму російської окупації.

Тоді під стінами Верховної Ради автономії пройшов мітинг на підтримку територіальної цілісності України. В результаті зіткнень дві людини загинули.

З того моменту на півострові почалися незаконні, політично мотивовані переслідування українських громадян, які відкрито виступали проти окупації півострова, – сказав він.

Раніше прокуратура АРК повідомила про підозру «військовому комісару» Ялти за статтею «порушення законів і звичаїв війни» за примус жителів анексованого півострова служити в Збройних силах Росії.

Також прокуратура АРК відкрила понад 50 кримінальних справ через порушення прав цивільних і професійних журналістів в окупованому Криму.

Дивитись ще: