Двох затриманих 7 липня кримчан залишили під вартою на два місяці. Ветерани кримськотатарського руху вимагають зустрічі з Аксьоновим

Новини України та світу
Ольга ПолтавкаQHA
09 Липня 2020, 13:37
Ольга ПолтавкаQHA
09 Липня 2020, 13:37

Сьогодні, 9 липня, в окупованому Криму відбулося «судове засідання» щодо обрання запобіжного заходу стосовно Аліма Суфьянова і Сейрана Хайретдінова, затриманих 7 липня за звинуваченням в участі в організації «Хізб ут-Тахрір», яку заборонили в Росії з 2003 року. Про це повідомляє ГО «Кримська солідарність».

«Київський районний суд» оголосив рішення — тримати під вартою Суфьянова і Хайретдінова до 9 вересня 2020 року. Захист здійснювала адвокат Ліля Гемеджи.

⚡️АЛИМ СУФЬЯНОВ И СЕЙРАН ХАЙРЕТДИНОВ АРЕСТОВАНЫ ДО 9 СЕНТЯБРЯ 2020 ГОДАСегодня, 9 июля 2020 года, состоялось судебное...

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 9 липня 2020 р.

Також зазначається, що перед будівлею кримської «Ради міністрів» знову зібралися ветерани кримськотатарського народу. Вони вимагають зустрічі з «главою» Криму Сергієм Аксьоновим.

Перший візит відбувся вчора, але до мітингувальників вийшла працівниця «апарату уряду» Криму. Вона заявила, що Аксьонов не має стосунку до обшуків і затримань, тому не зможе прийняти їх. Про це повідомляє громадський захисник Сейтосман Караль, який супроводжує делегацію літніх людей.

За словами присутніх, вони мають намір добитися особистої зустрічі з «чиновниками» і вимагати припинення репресій.

Напередодні, 8 липня, Сергій Аксьонов назвав сімох затриманих кримських татар «персонажами», які «повинні й будуть сидіти в тюрмі», а також подякував місцевим силовикам за арешти.

LIVE. У здания Совета министров Крыма ветераны крымскотатарского народа не расходятся. Они требуют встречи с Главой республики Сергеем Аксеновым.9 июля 2020 г.

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 9 липня 2020 р.

Ветераны крымскотатарского движения и родители политзаключенных снова пришли под здание Совета министров Крыма. Они...

Опубліковано Крымская солидарность Четвер, 9 липня 2020 р.

Як повідомляли «Кримські новини», в тимчасово анексованому Криму 7 липня з 4 години ранку російські силовики провели обшуки в будинках кримських татар. Після завершення обшуків силовики затримали сімох людей: Сейрана Хайретдінова, Олександра СізіковаЕміля ЗіядіноваІсмета Ібрагімова, Аліма Суф’янова, Вадима Бектімірова та Зекір’ю МуратоваДілявера Меметова, у якого також проводилися обшуки, не було вдома, його місцезнаходження наразі невідоме.

Раніше «Київський районний суд» окупованого Сімферополя відправив під домашній арешт до 2 вересня 2020 року незрячого кримчанина Сізікова. Його підозрюють в «організації діяльності «Хізб ут-Тахрір».