Два прапори — єдина країна: в українських містах майорять національні стяги кримських татар та українців | QHA media
26 Червня 2020, 19:32

Два прапори — єдина країна: в українських містах майорять національні стяги кримських татар та українців

Закрити

Сьогодні, 26 червня, з нагоди святкування Дня національного прапора кримських татар в областях України над адмінбудівлями урочисто підіймають два стяги: український і кримськотатарський.

Підняли прапори й біля Херсонської облдержадміністрації. Офіційна церемонія пройшла за участю голови Херсонської ОДА Юрія Гусєва, постійного представника президента України в АР Крим Антона Кориневича та інших.

Як зазначив Гусєв, кримськотатарський народ — невід’ємна частина великої української родини.

Для нашого ж регіону, який межує з тимчасово окупованою АР Крим, він близький по духу. Крим завжди був і є українським. Ми докладаємо всіх зусиль, аби кримськотатарський прапор підіймався над українськими адмінбудівлями Сімферополя, — заявив Гусєв.

Сьогодні, 26-го червня, кримські татари відзначають День національного прапора. З нагоди святкування в областях…

Опубліковано Юрій Гусєв Пʼятниця, 26 червня 2020 р.

З нагоди свята у Львові на флагштоці перед будівлею міської Ратуші підняли кримськотатарський прапор та висловили підтримку кримським татарам. До події, як повідомляєтся на сайті міськради, долучився заступник мера міста Андрій Москаленко.

Він нагадав, що вся Україна має пам’ятати та нагадувати, що Крим — це Україна. Москаленко закликав боротися за Крим на всіх фронтах — освітньому, культурному, військовому і ментальному.

Тому сьогодні тут, в центрі Львова, біля входу в Ратушу ми підняли кримськотатарський прапор, щоби ще раз закцентувати: Крим — це Україна. Крим був, є і буде українським, — сказав Москаленко.

Стяг кримських татар на честь Дня кримськотатарського прапора урочисто підняли на Алеї прапорів біля Дніпровської міської ради. Така традиція існує у місті з 2010 року.

За словами директора департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Артема Нідєлька, кримськотатарський прапор – це символ свободи, передає пресслужба.

Сподіваюся, що так само, як сьогодні ми бачили підняття кримськотатарського прапора біля міської ради, ми побачимо підняття українського державного прапора в містах Криму, – зазначив він.

Відзначили День кримськотатарського прапора також в Одесі, Чернігові, Луцьку та інших містах.

Кримськотатарський прапор на флагштоці перед будівлею міської ради Одеси
Кримськотатарський прапор на флагштоці перед будівлею міської ради Чернігова
Кримськотатарський прапор на флагштоці перед будівлею міської ради Луцька

Сьогодні, 26 червня, у посольстві України в Туреччині відбулася церемонія підняття кримськотатарського національного прапора.

Дивитись ще: