«Два прапори — одна країна». У центрі Києва розгорнули 40-метровий кримськотатарський прапор | QHA media

«Два прапори — одна країна». У центрі Києва розгорнули 40-метровий кримськотатарський прапор

27 Червня 2019, 10:31
Фото: Заир Акадыров
Закрити

Тетяна Іваневич
QHA media

Святкування Дня кримськотатарського прапора у Києві завершилося ходою Хрещатиком і мітингом на Майдані Незалежності. У зв’язку із російською окупацією Криму це свято останні роки публічно святкується в основному на материковій Україні.

Учасники ходи принесли на Майдан 40-метровий кримськотатарський прапор, а також прапор з підписами і побажаннями, який відвідав 28 країн світу в рамках кампанії «Об’єднані прапором #LIBERATECRIMEA».

До мітингу також приєдналися учасники автопробігу, присвяченого Дню кримськотатарського прапора, які проїхали з прапорами від головного корпусу КПІ до Майдану.

Фото: Заір Акадиров

Я попросив би зараз підняти вище прапори — на нас зараз дивиться увесь Крим. Кримські татари і українці чекають нашого українського повернення, — закликав учасників мітингу голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Він підкреслив, що повернення Криму вимагає зусиль не тільки української держави, але також необхідна внутрішня мобілізація українського громадянського суспільства у тому числі для протистояння внутрішній «п’ятій колоні».

«Ми об’єднані українською державою у складі якої обов’язково буде відновлена Кримськотатарська національна автономія. Без цього неможливо ні деокупувати Крим, ні зберегти майбутнє кримських татар, без цього не можна бути впевненими у посиленні єдиної проєвропейської держави Україна. І над Кримським півостровом обов’язково будуть разом майоріти державний прапор України і кримськотатарський національний прапор», — сказав голова Меджлісу.

Голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв розповів про навколосвітню подорож кримськотатарського прапора: він об’їхав декілька країн і повернувся в Україну.

«Цей прапор об’єднував українські та кримськотатарські діаспори, політиків, творчу інтелігенцію», — нагадав Барієв.

Фото: Заір Акадиров

Представник Українського конгресового комітету США Роксолана Лозинська підкреслила, що українці в усьому світі стоять пліч-о-пліч з кримськотатарським народом і намагаються робити все можливе для деокупації Криму та підтримки політичних в’язнів.

«Ми стоїмо в кулуарах американського Конгресу у Вашингтоні, зустрічаємося з конгресменами й сенаторами. Говоримо про російських загарбників. Постійно нагадуємо про заарештованих кримськотатарських активістів, говоримо про продовження геноциду кримськотатарського народу. Говоримо про те, що Крим — це Україна!» І що Росія не має права заходити на нашу територію — на кримськотатарську територію і територію держави Україна», — сказала Лозинська.

«Два прапори — одна країна» — це те гасло, яке вже не перший рік говорить нам, що ми маємо об’єднуватися у боротьбі за повернення Криму Україні», — закликала активістка міжнародного руху #LIBERATECRIMEA з Туреччини Олена Топчу.

Мітинг на Майдані Незалежності почався і завершився виконанням державного гімну України і національного гімну кримських татар.

Дивитись ще: