«Дозволили собі проводити паралелі між сталінськими репресіями і нинішньою політикою Росії щодо Криму» — МЗС РФ назвало «антиросійськими» акції до роковин депортації кримських татар | QHA media

«Дозволили собі проводити паралелі між сталінськими репресіями і нинішньою політикою Росії щодо Криму» — МЗС РФ назвало «антиросійськими» акції до роковин депортації кримських татар

29 Травня 2020, 14:43
Закрити

Російське міністерство закордонних справ на своєму сайті опублікувало заяву, в якій назвало цьогорічну онлайн-акцію до роковин депортації кримських татар «антиросійською». У Меджлісі кримськотатарського народу нагадали, що це Росія «на практиці проводить обурливі паралелі між сталінськими репресіями та сучасною політикою РФ стосовно Криму від початку окупації».

У російському відомстві занепокоєні тим, що до акції доєдналися офіційні особи Туреччини. При цьому міністерство РФ закликало турецькі суспільно-політичні кола до «об’єктивного погляду на історичні події XX століття».

Особливу занепокоєність викликає та обставина, що ряд турецьких офіційних осіб дозволили собі проводити обурливі паралелі між сталінськими репресіями і нинішньою політикою Російської Федерації відносно Криму, — йдеться у повідомленні МЗС РФ.

На цю заяву відреагували у Меджлісі кримськотатарського народу. Член Меджлісу і голова правління Кримськотатарського ресурсного центру Ескендер Барієв на своїй сторінці у Facebook зазначив, що такі повідомлення МЗС РФ робить на тлі заборон в окупованому Криму проведення заходів, присвячених геноциду кримськотатарського народу, та політики героїзації Йосипа Сталіна. Він нагадав, що саме Росія як держава-окупант в Криму роздавала застереження активістам кримськотатарського національного руху, а також встановлює пам’ятники Сталіну на півострові.

Так хто ж все-таки на практиці здійснює обурливі паралелі між сталінськими репресіями і нинішньою політикою Росії щодо Криму з початку окупації, коли російські спецслужби проводять масові обшуки, арешти, більше 30 тисяч кримських татар змушені були виїхати з Криму? — пише Барієв.

Вчера, 28 мая, МИД Российской Федерации отреагировало на Международный онлайн-митинг, посвященный 76-ой годовщине…

Опубліковано Eskender Bariiev Пʼятниця, 29 травня 2020 р.

Як повідомляло QHA media, речник президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана Ібрагім Калин, кажучи про 76-у річницю геноциду кримських татар, назвав це «чорною плямою історії», а представник МЗС Туреччини Хамі Аксой повідомив, що Анкара підтримує територіальну цілісність України.

Дивитись ще: