Дощі не допомогли — ріки в окупованому Криму продовжують пересихати

Новини України та світу
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 13:24
Ірина Требунських
02 Червня 2021, 13:24

Попри дощі у травні ріки у тимчасово окупованого Росією Криму продовжують пересихати. Про це повідомило окупаційне «управління з гідрометеорології».

Зазначається, що впродовж травня в басейнах річок українського півострова випало 7-35% норми.

Найбільш значний недобір опадів відчувався в басейнах річок Кача, Бельбек, Чорна, Салгир. У Кримських горах за місяць випало 22-24% від норми.

До кінця весни відсутність опадів, що утворюють стоки, після третьої малосніжної зими сприяла встановленню нехарактерної для цієї пори року межені в басейнах усіх річок. На більшості селевих річок округів Алушти, Судака і Феодосії зберігається пересихання, — йдеться у повідомленні.

Наповнення водосховищ природного стоку в травні значно зменшилося. У Білогірському притока склала 2,83 мільйонів кубометрів, у Сімферопольському — 534 тисячі кубометрів, в Щасливому — 718 тисяч і в Чорноріченському — 2,19 млн кубометрів.

При цьому триває інтенсивне зниження рівня запасів водосховищ природного стоку. Так, станом на початок літа сумарний об’єм у таких водосховищах становить 79,24 млн куб. м, що на 6,531 млн менше, ніж місяць тому і на 5,92 млн кубометрів менше, ніж торік.

Раніше окупанти інформували, що через посуху середні за місяць витрати води на річці Демерджи були у межах норми, на річках Салгир, Малий Салгир і в середній течії річки Качі у межах 20-46% норми. Через вододефіцит на українському півострові назріває проблема зі зрошуванням сільськогосподарських земель. 

Нагадаємо, у 2020 році в Криму хотіли перекидати воду з річки Коккозка до водосховищ окупованого Севастополя. Через це в Криму пересохли п’ять річок: Кача, Альма, Чорна, Бельбек і Танасу. Ці річки наповнювали водосховища і забезпечували півострів прісною водою, але на них розташували військові сили держави-окупанта.

Як повідомляли «Кримські новини», очільник міністерства оборони Росії Сергій Шойгу заявив, що нібито тимчасовий водопровід у Криму, прокладений силами російських військових, «зняв водну блокаду» окупованого півострова. Представник Курултаю кримськотатарського народу Заїр Смедля прокоментував цю заяву.