До школи і дитсадка не пускатимуть невакцинованих дітей. Щеплення потрібно зробити до першого вересня | QHA media
14 Серпня 2019, 16:17

До школи і дитсадка не пускатимуть невакцинованих дітей. Щеплення потрібно зробити до першого вересня

Закрити

До першого вересня батьки мають зробити щеплення своїм невакцинованим дітям, щоб вони змогли відвідувати дитячі садки і школи з іншими учнями.

Про це на спільній прес-конференції заявили міністри освіти і охорони здоров’я Лілія Гриневич і Уляна Супрун.

За їхніми словами, в Україні ускладнена епідемічна ситуація і вже два роки триває спалах кору.

Чиновники також відзначили, що відповідно до статті 15 закону “Про захист населення від інфекційних хвороб”, діти, які не отримали щеплень, не допускаються до відвідування занять у навчальних закладах і дитсадках.

В умовах колективу невакцинованих дітей інфекція поширюється дуже швидко. Щоразу з початком навчального року кількість хворих на інфекційні хвороби різко зростає. У цьому році ми хочемо запобігти цьому заздалегідь. І для цього нам потрібна допомога батьків — вакцинуйте своїх дітей, щоб захистити їх, — сказала Супрун.

У свою чергу міністр освіти Лілія Гриневич зазначила, що якщо батьки відмовляються від вакцинації, то вони мають право обрати альтернативну форму навчання, наприклад, дистанційну або індивідуальну.

Відповідно до календаря щеплень, діти до 6 років зобов’язані мати щеплення проти гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту і краснухи, дифтерії, правця, кашлюку, поліомієліту і Хіб-інфекції. У 6 років дітям роблять ревакцинацію проти дифтерії, правця, поліомієліту, кору, краснухи і паротиту.

Дивитись ще: