До Росії з Сімферополя етапували фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір». Восьмеро в'язнів «другої бахчисарайської групи» переведені у ростовське СІЗО | QHA media
Репресії

До Росії з Сімферополя етапували фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір». Восьмеро в'язнів «другої бахчисарайської групи» переведені у ростовське СІЗО

12 Вересня 2019, 16:37
Закрити

Вісьмох кримських татар, які проходять у «справі Хізб ут-Тахрір» («друга бахчисарайська група»), етапували в СІЗО російського міста Ростов-на-Дону.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на свої джерела.

Сулейман (Марлен) Асанов, Сейран Салієв, Тимур Ібрагімов, Мемет Бєлялов, Сервер Зекірьяєв, Ернес Аметов, Сервер Мустафаєв і Едем Смаїлов переведені в ростовське СІЗО для участі в судовому засіданні, яке відбудеться у Північно-Кавказькому окружному військовому суді.

Слухання у цій справі призначено на 17 вересня.

Шістьох фігурантів «Бахчисарайської справи» затримали 11 жовтня 2017 року, а двох інших — Сервера Мустафаєва і Едема Смаїлова — під час обшуків 21 травня 2018 року.

Згідно з російським слідством, Тимур Ібрагімов і Мемет Бєлялов нібито є «організаторами діяльності терористичного угруповання».

Назва «бахчисарайська група» походить від того, що затримані кримські татари є вихідцями з Бахчисарая і навколишніх до міста селищ і сіл.

Усім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».

Дивитись ще: