«До Консультативної ради Тристоронньої контактної групи мають увійти представники громадськості» — Резніков | QHA media
ВІДЕО
23 Березня 2020, 15:48

«До консультативної ради Тристоронньої контактної групи мають увійти представники громадськості» — Резніков

Закрити

До Консультативної ради з політичних питань Тристоронньої контактної групи мають увійти представники громадянського суспільства. Про це заявив міністр з питань окупованих територій, український представник в робочій підгрупі з політичних питань ТКГ у Мінську, віцепрем’єр Олексій Резніков під час онлайн-інтерв’ю для видання «Гордон».

За словами віцепрем’єра, йдеться про представників Донбасу: як тих, які вже там не живуть, так і тих, хто й досі проживає на окупованих територіях. Також членами ради мають стати по одному представнику від Німеччини, Франції та Росії.

Не бойовики, не держслужбовці на публічній службі, не чиїсь офіцери, які пішли служити, — ні, йдеться про представників громадянського суспільства, — сказав Резніков.

Він порівняв Консультативну раду з громадською радою і зазначив, що в ній мають бути присутніми представники громадянського суспільства, які користуються його довірою. Віцепрем’єр додав, що, власне, створення Консультативної ради є поки лише «проєктом можливого рішення ТКГ», який мають затвердити Німеччина і Франція.

Резніков запевнив, що у ТКГ сторонами залишаються лише Україна, Росія та представники ОБСЄ.

«Там є ще так звані запрошені. Ось у якості запрошених там і присутні представники непідконтрольних Україні окупованих територій», — заявив він.

Як повідомляло QHA media, у Мінську було підписано домовленості про створення органу, яким фіксується суб’єктність ОРДЛО, а Росія в статусі гаранта-спостерігача опинилася на рівні з Німеччиною, Францією та ОБСЄ. У протоколі відзначається, що рішення ТКГ про заснування Консультативної ради буде підписане 25 березня після консультацій з представниками ОБСЄ, Франції та Німеччини. Росія, яка є агресором, за допомогою такого формату отримує підтвердження своєї мантри «настамнет» і вмощується за стіл переговорів як «посередник», а не як учасник конфлікту.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 8 вересня 2019 року  призначив Олексія Резнікова на посаду представника України в робочій підгрупі з політичних питань Тристоронньої контактної групи у Мінську.