До Гааги передали скаргу: в окупованому Криму Росія забрала землю майже у чотирьох тисяч українців | QHA media
Цифри
30 Липня 2020, 17:42

До Гааги передали скаргу: в окупованому Криму Росія забрала землю майже у чотирьох тисяч українців

Закрити

Прокуратура АР Крим повідомляє про передання до Міжнародного кримінального суду інформації щодо майже чотирьох тисяч жертв порушення права власності в Криму.

27 липня до Міжнародного кримінального суду передали інформацію про 3952 жертв порушення права власності у Криму. Повідомлення було підготовлене прокуратурою Автономної Республіки Крим і Регіональним центром прав людини на основі моніторингу судових рішень, — йдеться у повідомленні.

За інформацією прокуратури, загалом ідентифіковано 250 осіб, чиє нерухоме майно було зруйноване, а у 3702 кримчан російська влада вилучила земельні ділянки загальною площею щонайменше 355 гектар.

Основними аргументами окупантів при зверненні постраждалих були:

  • незаконність передачі земельних ділянок у власність;
  • відсутність оригіналів потрібних документів в архівах на півострові;
  • віднесення земель до місць особливого режиму (після 2014 року);
  • незаконність дозволів на будівництво, виданих українськими органами.

«Відповідно до міжнародного гуманітарного права, знищення та привласнення чужого майна окупаційною владою забороняється. Відповідно до статті 8(2)(a)(iv) Римського статуту і за статтями 53 та 147 Четвертої Женевської конвенції такі дії забороняються та кваліфікуються як воєнні злочини», — наголосив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Віталій Секретар.

Фактично, у більшості таких випадків окупаційна влада порушує принципи міжнародного права, які говорять про неприпустимість оцінки рішень державних органів однієї держави судами іншої, до того ж, держави-окупанта, – пояснив адвокат, юрист Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський.

У повідомленні зазначено, що прокуратура АР Крим вже почала досудове розслідування цих злочинів за частиною 1 статті 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Зібрані у рамках кримінальних проваджень докази також знайшли своє відображення у зазначеному повідомленні у МКС.

«Офіс прокурора Міжнародного кримінального суду перебуває на етапі попереднього вивчення ситуації на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу. І кінцева мета цього аналізу відкриття повноцінного розслідування», — зазначила прокурор департаменту з розслідування злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту Офісу генпрокурора Валерія Мельник.

За її словами, органи прокуратури спільно з громадськими організаціями системно збирають докази скоєння військових злочинів і злочинів проти людяності для подальшого притягнення усіх винних до відповідальності і на національному, і міжнародному рівнях.

Нагадаємо, це вже друге інформаційне повідомлення про порушення права власності, спрямоване до МКС, перше було передано у 2017 році й містило загальну інформацію.

Дивитись ще: