До Білорусі на навчання прибули російські військові. Білоруські військові прибудуть в Росію 21 вересня

Новини України та світу
Ірина Требунських
14 Вересня 2020, 17:31
Ірина Требунських
14 Вересня 2020, 17:31
Фото: ТАСС

Сьогодні, 14 вересня, на Брестський полігон неподалік польського кордону прибули російські військові. Як повідомляє Міноборони Росії, тут відбудуться російсько-білоруські навчання «Слов'янське братство — 2020».

Наразі на Брестському полігоні зібралися близько 300 російських десантників з Псковської дивізії.

Всього від Росії у навчанні візьмуть участь близько 300 військовослужбовців і близько 70 одиниць бойової та спеціальної техніки гвардійського десантно-штурмового з'єднання, — йдеться у повідомленні.

В російському силовому відомстві зазначають, що домовленості про ці навчання, які названі «антитерористичними», були досягнуті ще у 2019 році. Та навіть масові протести і напружена політична ситуація у Білорусі не стали приводом для росіян не відправляти своїх військових до сусідньої країни.

Раніше в цих військових зльотах брала участь і Сербія, але цьогоріч країна відмовилася через пересторогу за співпрацю з Євросоюзом.

Навчання «Слов'янська братство — 2020» у Білорусі триватимуть до 25 вересня.

Міністерство оборони Білорусі повідомило, що візьме участь у відповідних військових заходах в Росії. Йдеться про військові навчання «Кавказ — 2020», які відбудуться 21-26 вересня.

До Росії на навчання поїде батальйонна тактична група механізованої бригади Збройних сил Республіки Білорусь. «Під час навчання передбачені практичні заходи військ, спрямовані на відпрацювання питань розгортання та ведення територіальної оборони», — йдеться на сайті Міноборони Білорусі.

Під час «Кавказу — 2020» РФ планує перекинути до кордону з Україною 120 тисяч військових, сотні танків, літаків та іншої техніки. У свою чергу президент Володимир Зеленський заявив, що українська сторона вивчила можливі загрози.

Це питання детально й глибоко вивчене у Генштабі, причому спільно з керівництвом Міноборони, була залучена до обговорення уся наша розвідка. Ми нічого не боїмося, ми готові, — прокоментував Зеленський під час брифінгу в Одесі.

Міністерство оборони Російської Федерації запевняє, що у військовому зборищі «Кавказ — 2020» окрім Білорусі візьмуть участь військові таких країн, як М’янма, Іран і Пакистан.

Від участі у цих навчаннях відмовилися, окрім Сербії, ще Індія та Азербайджан. В Азербайджані заявили, що відправлять лише двох військовослужбовців у якості спостерігачів, а Міноборони Індії повідомило, що їхні військові не братимуть участь в маневрах через пандемію коронавірусної інфекції.

Як повідомляли «Кримські новини», Сербія відмовилася від участі у військових навчаннях «Слов’янське братство — 2020» через наполегливу рекомендацію ЄС. У результаті нейтральна держава Сербія заморозила усі військові навчання з будь-якими країнами на шість місяців.

Сьогодні, 14 вересня, виконуючий обов’язки президента Білорусі Олександр Лукашенко прибув до російського міста Сочі, щоб зустрітися з президентом РФ Володимиром Путіним. Зустріч відбулася у форматі «один на один».