До акваторії Чорного моря зайшли дві групи кораблів НАТО | QHA media
15 Липня 2020, 15:23

До акваторії Чорного моря зайшли дві групи кораблів НАТО

Закрити

Постійні підрозділи Морської групи НАТО (SNMG2) і постійні підрозділи групи протидії протимінним заходам НАТО (SNMCMG2) вдруге у цьому році зайшли до акваторії Чорного моря для участі у двох регіональних навчаннях, організованих болгарським та українським флотами. Про це повідомляє пресслужба Об’єднаного командування ВМС НАТО.

У пресслужбі додають, що планується візит кораблів до болгарського порту Бургас та українського порту Одеса.

Незважаючи на пандемію COVID-19, SNMG2 неухильно виконує програму заходів, запланованих багато місяців тому. Цей візит до Чорного моря, перший з моменту, коли я прийняв команду, відповідає напрямкам морського командування НАТО і є ще одним прикладом виконання постійних регіональних зобов’язань НАТО перед нашими союзниками та партнерами, — зазначив капітан іспанського флоту Мануель Агірре, який очолює середземноморську військово-морську групу НАТО.

За його словами, група SNMG2 прибула до акваторії Чорного моря 9 липня і складається з трьох фрегатів Іспанії, Румунії та Туреччини.

Кораблі SNMCMG2 HS Aliakmon (флагман), ESPS Tambre, TCG Amasra та ITS Gaeta на чолі з командувачем грецьким військовим флотом Димитріосом Кацурасом 7 липня вийшли в Чорне море, де до них долучився румунський тральщик, і з яким вони 10 липня прибули в Бургас.

Фаза інтеграції сил в Егейському морі була важливою для того, щоб групи стали повністю здатними до виконання місії та зробили внесок у підвищення готовності НАТО під час першого розгортання на Чорному морі, — підкреслив Кацурас.

«З трьома країнами-союзниками — Болгарією, Румунією та Туреччиною — і двома регіональними партнерами — Україною та Грузією, що межують з Чорним морем, — регулярно зустрічається Постійна військово-морська група в регіоні. Окрім проведення патрулювання морської безпеки в міжнародних водах, ці два навчання допоможуть підвищити сумісність між союзниками та регіональними партнерами», — повідомляє об’єднане командування ВМС НАТО.

Зазначимо, що Чорне море є одним з традиційних районів розміщення SNMG-2, який група відвідує щонайменше двічі на рік, оскільки три країни НАТО та дві країни-партнери мають доступ до цього моря.

Дивитись ще: