До акваторії Чорного моря прибула протимінна група НАТО

Новини України та світу
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 17:45
Фото: SNMCMG2
Ірина Требунських
25 Лютого 2021, 17:45

Сьогодні, 25 лютого, до акваторії Чорного моря прибула група НАТО. Йдеться про другу постійну протимінну групу НАТО — SNMCMG2.

Зазначається, що це перше розгортання сил НАТО у Чорноморському регіоні у 2021 році.

До складу групи увійшли турецький флагман Sokullu Mehmet Pasa, фрегат BGS Priboy (Болгарія), тральщики ROS Lupu Dinescu (Румунія), ESPS Tajo (Іспанія) і TCG Ayvalık (Туреччина). Болгарські та румунські «мисливці за мінами» приєднаються до групи після входу в Чорне море.

Позиціювання SNMCMG2 в Чорному морі є важливим, адже сприяє взаєморозумінню, взаємодії та довіри з нашими союзниками та партнерами, — сказав командувач SNMCMG2, капітан ВМС Туреччини Юсуф Карагюлле.

Учасники групи проведуть спільні навчання з Військово-морськими силами України і візьмуть участь у румунсько-болгарських навчаннях з протимінної боротьби «Посейдон».

Перебуваючи у Чорному морі, SNMCMG2 також буде проводити патрулювання морської безпеки у міжнародних водах для підвищення рівня обізнаності НАТО про морську ситуацію між членами Альянсу та регіональними партнерами.

Зазначимо, за оцінкою розвідки Естонії, у 2020 році Росія продовжувала нарощування та модернізацію Збройних сил на західному напрямку.

Як повідомляли «Кримські новини», НАТО посилює присутність у Чорному морі у відповідь на окупацію Криму. До акваторії Чорного моря 25 січня 2021 року увійшов американський ракетний есмінець Donald Cook. У свою чергу, чорноморський флот Росії почав стеження за американським есмінцем, адже несе вахту за 100-150 км від Очакова на Миколаївщині.

«Кримські новини» відстежили ситуацію щодо загострення протистояння у Чорному морі та зібрали коментарі профільних експертів.