Дно російського правосуддя: кількість виправдувальних вироків у РФ досягла історичного мінімуму | QHA media
Цифри
15 Травня 2019, 13:42

Дно російського правосуддя: кількість виправдувальних вироків у РФ досягла історичного мінімуму

Закрити

У 2018 році кількість виправдувальних вироків у Росії склала 0,235% від усіх судових рішень.

Про це повідомив російський журналіст, колишній політв’язень Олександр Соколов, який присвятив своє дослідження проблемам судової системи РФ на ресурсі proekt.media.

У дослідженні Соколова відзначається, що у минулому році виправдувального вироку добилися всього 2082 підсудних з 885 тис. осіб, у відношенні яких були порушені кримінальні справи.

Це один з 425, які постали перед судом. Це історичний мінімум для пострадянської Росії. Але це з урахуванням тих, хто визнає свою провину в суді.

При цьому, журналіст відзначає, що найчастіше судді поблажливі до чиновників, найрідше — до обвинувачених у злочинах проти влади.

Cоколов нагадав, що рівень виправдувальних вироків за радянських часів був більше 10%.

У свою чергу російський правозахисник Павло Чиков, коментуючи дослідження журналіста, зазначає, що 35% усіх виправдувальних вироків за 2018 рік стосуються справ про наклеп і заподіяння легкої шкоди здоров’ю, тобто справи приватного обвинувачення, що розглядаються світовими суддями.

Усього виправданих у справах приватного обвинувачення — 985. Ще близько 50 виправдувальних вердиктів оголосили за минулий рік присяжні.

Таким чином, реальна цифра виправдувальних вироків, винесених професійними суддями близько 1 000 (тобто близько 0,1%), — написав Чіков у своєму телеграм-каналі.

У дослідженні Соколова відзначається, що найдобріші судді — на Кавказі, а одні з найсуворіших — у Москві.

Нагадаємо, 13-14 травня ростовські суди штампували рішення щодо продовження арешту понад 20-ти кримським татарам, обвинуваченим у «справі Хізб ут-Тахрір». Усім їм були продовжені терміни тримання під вартою до 15 серпня цього року.

Дивитись ще: