«Для Росії винищення корінного населення є традиційною політикою» — Джеппар

Новини України та світу
Ірина Требунських
06 Березня 2021, 19:18
Ірина Требунських
06 Березня 2021, 19:18

Майже з перших днів окупації Криму Росія обрала переслідування кримських татар чи не головною мішенню репресивної машини. Про це розповіла перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар в інтерв’ю виданню «Український тиждень».

Джеппар нагадала, що ще під час першої окупації Криму Росією у 1783 році Єкатєріна ІІ почала русифікацію півострова, переписування кримськотатарської історії та репресувала духовну й інтелектуальну еліту. Депортація 1944 року поставила кримських татар в умови виживання, а окупація у 2014 році стало поверненням репресій на український півострів.

Водночас у 2014 році Україна приєдналася до Декларації ООН з прав корінних народів і фактично визнала такими кримських татар разом із караїмами та кримчаками. Питання захисту кримських татар є в щоденній роботі дипломатів МЗС України й у постійних представництвах при міжнародних організаціях: ООН, ОБСЄ, Ради Європи та інших, — уточнила вона.

Наразі Міжнародним судом ООН за позовом України проти Росії розглядаються факти переслідування кримських татар і дискримінаційна політика щодо громадян України окупантами. Також в Україні розробляють Стратегію розвитку кримськотатарської мови на 2022-2032 роки. Додаткові зусилля спрямовані на визнання міжнародною спільнотою депортації кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу.

«Окрему увагу МЗС України приділяє публічній дипломатії України в Туреччині, адже вміле застосування інструментів м’якої сили є пріоритетним в умовах, коли Росія вкладається в пропаганду задля спотворення іміджу України у світі», — додала Джеппар.

Нагадаємо, 2 березня перша заступниця міністра закордонних справ Еміне Джеппар презентувала «Кримську платформу» в ОБСЄ.

Як повідомляли «Кримські новини», на Львівському форумі видавців відбулася дискусія «Ними тут не пахло: як заміщують населення Криму». Під час дискусії голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров пояснив, що це не перша анексія Криму Росією і не перша спроба росіян витіснити з нього кримських татар.