Для окупованих територій Донбасу і Криму в Україні створять окреме міністерство і український телеканал | QHA media

Для окупованих територій Донбасу і Криму в Україні створять окреме міністерство і український телеканал

05 Лютого 2020, 12:31
Закрити

Урядом України прийнято рішення створити окреме міністерство з питань окупованих територій. Водночас уряд обіцяє запустити український телеканал, що транслюватиметься на Донбасі та в Криму. Про це стало відомо під час наради президента Володимира Зеленського з представниками Кабінету міністрів і Верховної Ради, передає пресслужба голови держави.

Нове міністерство виокремлять зі складу вже існуючого міністерства у справах ветеранів, тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб.

Це дасть нам можливість набагато ефективніше працювати над питаннями реінтеграції Донбасу та питаннями роботи з людьми, які залишилися на окупованих територіях або переїхали на підконтрольну територію і є тимчасово переміщеними особами, — зазначив прем’єр Олексій Гончарук.

Офіційного представлення міністра з питань окупованих територій ще не було. Але видання НВ, посилаючись на три власні джерела, стверджує, що головною кандидатурою на цю посаду є представник України в політичній підгрупі Тристоронньої контактної групи у Мінську Олексій Резніков.

Наразі триває робота із запуску українського телеканалу, який транслюватиметься на окуповані території. Про це під час наради зазначив міністр культури, молоді та спорту Володимир Бородянський.

Як повідомляло QHA media, пропозиція створити в уряді посаду віцепрем’єра – міністра з питань окупованих територій, а також потужний державний орган, відповідальний за реалізацію державної політики у сфері деокупації і  реінтеграції Донбасу і Криму пролунала ще у жовтні 2019 року. Оголосив її народний депутат Рустем Умєров (фракція «Голос»), виступаючи на правозахисному форумі «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний нового парламенту».

Дивитись ще: