«Дії, спрямовані на умисне пошкодження територій». Прокуратура АРК відкрила провадження у справі знищення заповідників у Криму | QHA media
30 Червня 2020, 15:36

«Дії, спрямовані на умисне пошкодження територій». Прокуратура АРК відкрила провадження у справі знищення заповідників у Криму

Закрити

Прокуратура Автономної Республіки Крим розпочала кримінальне провадження за фактом вчинення представниками окупаційної «влади» Криму дій, спрямованих на умисне знищення та пошкодження територій, взятих під охорону держави та об’єктів природно-заповідного фонду.

Про це повідомили у пресслужбі представництва президента України в АР Крим.

Зокрема, йдеться про знищення Кримського природного заповідника, орнітологічної філії Кримського природного заповідника «Лебедині острови», Ялтинського гірсько-лісового природного заповідника, національного природного заповідника «Мис Мартьян», Опукського природного заповідника.

На базі Кримського природного заповідника окупаційною владою був незаконно створений національний парк «Кримський» площею більше 35 гектарів, та виведено з його складу орнітологічну філію «Лебедині острови». Незаконне пониження статусу Кримського природного заповідника до статусу національного парку буде мати руйнівні наслідки для його функціонування. На відміну від природного заповідника, згідно російського законодавства, яке незаконно застосовується на території Криму, на території національного парку можна вести господарську та рекреаційну діяльність, що значною мірою впливає на збереження гірських заповідних лісів, тваринної та рослинної різноманітності, — зазначила перша заступниця представника президента в АР Крим Дар’я Свиридова.

Також вона зазначила, що представництво буде й надалі фіксувати подібні порушення та передавати їх до прокуратури АР Крим, а також для порушення питання про злочини Росії в екологічній сфері на міжнародних майданчиках та у щорічній резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо ситуації на тимчасово окупованій території АР Крим та міста Севастополь.

«Кримські новини» повідомляли, що 13 травня «влада» анексованого Криму на «засіданні» ліквідувала Опукський і Казантипський природні заповідники.

Дивитись ще: