Дев'ять кримських громадянських журналістів перебувають у СІЗО — активістка Зудієва | QHA media
Репресії
07 Червня 2019, 10:04

Дев'ять кримських громадянських журналістів перебувають у СІЗО — активістка Зудієва

Закрити

Дев’ять громадянських журналістів, заарештовані в анексованому Криму за свою інформаційну та правозахисну діяльність, нині перебувають у СІЗО.

Про це на сьогоднішньому круглому столі у Києві розповіла кримськотатарська правозахисниця Лутфіє Зудієва, передає Укринформ.

За її словами, прямі ефіри і репортажі громадянських журналістів в окупованому Криму продовжують залишатися єдиним джерелом правдивої інформації про реальну ситуацію на півострові.

Коли на одному з кримських процесів Біляла Оділова затримали співробітники ФСБ, мій друг і колега Осман Аріфмеметов увімкнув прямий ефір у Facebook і почав показувати, як прямо з-під будівлі суду відвозять кримського татарина, батька дев’яти дітей. Стрім, який він транслював, потрапив в усі медіа України, і він представляв достовірну картинку про ті реалії, які відбуваються в Криму. У той день ми усвідомили, що у нас є можливість, використовуючи прямі ефіри у Facebook, розповідати про реальні події в Криму, — сказала Зудієва.

Так у 2016 році була створена сторінка «Кримської солідарності», яка поставила собі за мету щодня документувати хроніку арештів, обшуків та інших порушень прав людини в анексованому Криму.

Як підсумувала Зудієва, за декілька місяців до них приєдналася велика кількість стримерів, фіксерів і активістів, які розуміли, що в умовах відсутності професійних медіа мають з’явитися люди, які розповідатимуть про те, що насправді відбувається на півострові.

30 травня QHA media писало про те, що російські силовики в Криму затримали двох кримськотатарських активісток, які проводять правозахисну діяльність — громадянську журналістку Лутфіє Зудієву і координатора ініціативи «Кримське дитинство», дружину в’язня Кремля Муміне Салієву. Пізніше їх відпустили, порушивши проти них адміністративні справи за ст. 20.3 КоАП Росії — демонстрація забороненої символіки.

Дивитись ще: