Десятьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» подовжено арешт. Всі вони залишатимуться за ґратами до 15 березня | QHA media
Репресії

Десятьом фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» подовжено арешт. Всі вони залишатимуться за ґратами до 15 березня

10 Лютого 2020, 18:22
Закрити

«Київський районний суд» Сімферополя сьогодні подовжив арешт кримським татарам із «другої сімферопольської групи» у «справі Хізб ут-Тахрір» – Рустему Сейтхалілову, Фарходу Базарову, Джемілю Гафарову, Осману Аріфмеметову, Ремзі Бекірову, Раїму Айвазову, Різе Ізетову, Яшару Муедінову, Меджиту Абдурахманову та Владлену Абдулкадирову.

Всі вони залишатимуться за ґратами до 15 березня 2020 року.

Під час засідання першого «суду» політв’язні розповіли про нелюдські умови в СІЗО окупованого Сімферополя: маленькі камери на 2-3 людини, в яких розміщують 12-13 людей, де також відсутні опалення та гаряча вода.

Умови утримання, їжа, яка суперечить нашим релігійним поглядам, погане медичне обслуговування — на це все є скарги. Нещодавно я два тижні хворів і до мене жодного разу лікар не прийшов. Лікар прийшов, коли я вже практично одужав і сказав, що немає ліків для того, щоб дати мені, — сказав Базаров.

Адвокат Базарова та Сейтхалілова Сергій Легостов клопотав про відвід «прокурора» через його зацікавленість у справі, а також про зміну запобіжного заходу на домашній арешт.

Однак всі клопотання захисту «суддя» Галина Хулапова відхилила.

⚡СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)Информационный пост10.02.2020UPD_10. Суд продлил меру…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 10 лютого 2020 р.

Сьогодні ж інший «суддя» Антон Цикуренко продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою до 15 березня й Джемілю Гафарову, Осману Аріфмеметову і Ремзі Бекірову.

Впродовж «засідання» Цикуренко постійно перебивав адвоката Олексія Ладіна та його підзахисного Аріфмеметова, не даючи оголосити їм клопотання про відвід «судді».

Адвокат Бекірова Едем Семедляєв подавав клопотання про застосування до обвинувачених Четвертої Женевської конвенції і норм міжнародного права, яке «суд» також відхилив.

⚡СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)Информационный пост10.02.2020UPD_20. Судьей Цыкуренко…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 10 лютого 2020 р.

За аналогічною процедурою «суддя» Хулапова подовжила арешт ще на місяць Меджита Абдурахманова та Владлена Абдулкадирова, хоча останній також клопотав про застосування міжнародного права, а не законів РФ.

Росія заявляє про те, що вона використовує міжнародні права і закони. Ми знаємо, що згідно з міжнародними правами Крим є частиною України, більшість країн не визнала Крим частиною РФ. З цієї причини прошу застосувати щодо мене Четверту Женевську конвенцію, — заявив Абдулкадиров.

⚡СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)Информационный пост10.02.2020.UPD_9. Суд продлил меру…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 10 лютого 2020 р.

З таким же результатом завершилося «судове» засідання й щодо політв’язнів Раїма Айвазова, Різи Ізетова та Яшара Муедінова.

⚡СУД ПО «ДЕЛУ ХИЗБ УТ-ТАХРИР» (ВТОРАЯ СИМФЕРОПОЛЬСКАЯ ГРУППА)Информационный пост10.02.2020UPD_15. Судьей принято…

Опубліковано Крымская солидарность Понеділок, 10 лютого 2020 р.

Як писало QHA media, 27 -28 березня 2019 року у декількох районах Криму і в Ростовській області Росії ФСБ провела облави, під час яких були затримані 23 кримських татарина, звинувачені в організації або участі у забороненій в Росії партії «Хізб ут-Тахрір». Наступного дня «Київський районний суд» Сімферополя заарештував затриманих.

У вересні 15 фігурантів «справи Хізб ут-Тахрір», затриманих у березні («друга сімферопольська група»), етапували з СІЗО в Ростовській області Росії в анексований Крим.

Всім фігурантам «справи Хізб ут-Тахрір» закидають «організацію або участь у терористичному осередку», покарання за це передбачає аж до довічного позбавлення волі за «організацію» і до 20 років за «участь».

Дивитись ще: